• 28 Μαρτίου, 2024
  • Κυπελλούχος η ΑΕΚ με ανατροπή.Πανηγυρίζει η Λάρνακα

Κυπελλούχος η ΑΕΚ με ανατροπή.Πανηγυρίζει η Λάρνακα

By on 16 Μαΐου, 2018 0 3212 Views

Η ΑΕΚ με γκολ των Τολμές και Γιάννου στο 69’και 71’έκανε την ανατροπή και κέρδισε τον Απόλλωνα και το κύπελλο κοκα-κολα.Ο Απόλλωνας προηγή6ηκε στο 45’με τον Σκέμπρι ,είχε και δοκάρι στο Α’ημίχρονο όπου ήταν καλύτερος όμως στο β’ημίχρονο η ΑΕΚ πίεσε και ήταν καλύτερη φθάνοντας στην ανατροπή.Ο Παπουλής έχασε ευκαιρίες για το 2-2 ενώ δυο λεπτά πριν το τέλος παίκτες των δυο ομάδων είχαν στμπλοκή που δεν τους τιμά σαν επαγγελματίες που έπαιζαν σε τελικό.
Αποβλήθηκε με 2η κίτριηνη ο Σακέττι και ο Γιάννου που ήταν στον πάγκο και έλαβε μέρος στα παρατράγουδα.
ΤΟ ΜΑΤΣ
90΄+1- Σουτ του Ζελάγια, απέκρουσε ο Πάμπλο.

90΄ +2 Απευθείας κόκκινη στον Γιάννου.

90΄+2 Κίτρινη κάρτα στους Καταλά και Αντωνιάδη.

90΄ +2 Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή στον Σακέτι.

86΄ Μόνος ο Τρισκόφσκι, έκανε το πλασέ με τον Βάλε να αποκρούει.

82΄ Ο Παπουλής έφυγε πίσω από την άμυνα της ΑΕΚ, έκανε το πλασέ με την μπάλα να περνά έξω.

80΄ Μόνος ο Παπουλής με κεφαλιά έστειλε την μπάλα έξω.

75΄ Κίτρινη κάρτα σε Φλοριάν και Σκέμπρι.

71΄ ΓΚΟΛ 2-1 Αντεπίθεση για την ΑΕΚ, ο Γιάννου βρήκε τον Ακοράν που με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

69΄ ΓΚΟΛ 1-1 Φάουλ του Λαρένα, κεφαλιά του Καταλά, απέκρουσε ο Βάλε και στην επαναφορά ο Φλοριάν με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

68΄ Κίτρινη κάρτα στον Πάμπλο.

65΄ Κίτρινη κάρτα στον Γιάκολις.

61΄Πλασέ του Τρισκόφσκι, απέκρουσε εύκολα ο Βάλε.

60΄ Μπαλιά του Γιάκολις, ο Μαγκλίτσα έκανε το πλασέ με την μπάλα να περνά έξω.

48΄ Κίτρινη κάρτα στον Βασιλείου.

45΄+2 ΓΚΟΛ 0-1 Παράλληλη μπαλιά του Σαρδινέρο, πλασέ του Σκέμπρι στα δίκτυα.

45΄+1 Η σειρά της ΑΕΚ να σκοράρει γκολ που δεν μέτρησε αφού ο Γιάννου ήταν οφ σάιντ.

45΄ Σωστά δόθηκε οδ άιντ γκολ που πέτυχε ο Παπουλής.

42΄ Κίτρινη κάρτα στον Σακέτι.

31΄ Κίτρινη κάρτα στον Ακοράν,

29΄ Αποβλήθηκε ο Μιχάλης Φανή από τον πάγκο του Απόλλωνα.

29΄ Κίτρινη κάρτα στον Παπουλή.

21΄ Μακρινό σουτ του Παπουλή, η μπάλα σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι.

19΄ Εκτέλεση φάουλ του Κάσες, απέκρουσε ασταθώς ο Βάλε, ο Καταλά έδωσε στον Τρισκόφσκι που έκανε το σουτ με την μπάλα να περνά ψηλά έξω.

12΄ Κίτρινη κάρτα στον Τρισκόφσκι.

7΄ Εκτέλεση φάουλ του Πέδρο, απέκρουσε ο Πάμπλο.
ΟΙ 11ΑΔΕΣ
ΑΕΚ: Πάμπλο, Μοϊσόφ, Καταλά, Μουρίγιο, Αντωνιάδης (57΄ Φλοριάν), Λαρένα, Ακοράν, Τέτε, Κάσες, Τρισκόφσκι, Γιάννου (85΄ Τρουγιόλς)

Στον πάγκο: Γιωργαλλίδης, Σόρια, Τομάς, Χέφελ, Λαμπάν, Μαλόκου, Νέλσον, Πάνκοφ, Ρουσιάς

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Βάλε, Πέδρο, Ρομπέρζ, Γιούστε, Βασιλείου, Σακέτι, Άλεφ, Σαρδινέρο (57΄ Γιάκολις), Παπουλής, Σκέμπρι (76΄ Ντα Σίλβα), Μαγκλίτσα (68΄ Ζελάγια)

Στον πάγκο: Κίσσας, Μακρίδης, Μάρκοβιτς, Σπόλιαριτς, Αγγελή, Στυλιανού, Πίττας, Πιτιάν

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λούκας Σωτηρίου (Χαράλαμπος Γεωργίου – Μάριος Καλογήρου), 4ος: Γιώργος Νικολάου, Παρ.: Μιχάλης Παπαβαρνάβας

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Τρισκόφσκι, Ακοράν, Πάμπλο, Φλοριάν / Παπουλής, Σακέτι, Βασιλείου, Γιάκολις, Σκέμπρι

ΚΟΚΚΙΝΕΣ:ΣΑΚΕΤΤΙ (89)

ΓΗΠΕΔΟ: ΓΣΠ

ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ: 11.366 (5.585 για τους φίλους του Απόλλωνα, 4.997 για τους φίλους της ΑΕΚ και 784 προσκλήσεις)