By on 7 Μαΐου, 2018 0 842 Views

Η απονομή του Κυπέλλου στην αρχηγό του Απόλλωνα Δανάη Σιδηρά από το Γενικό Διευθυντή της ΚΟΠ Ανθούλη Μυλωνά.
——————————–
Κυπελλούχος Γυναικών για 10η συνεχόμενη χρονιά αναδείχτηκαν οι Apollon Ladies.

Μετά από ένα δραματικό τελικό, η ομάδα των Ladies νίκησε με 6-5 την Πρωταθλήτρια Barcelona F.A. στη διαδικασία των πέναλτι.

Στην κανονική του διάρκεια και στην παράταση ο αγώνας τελείωσε ισόπαλος 2-2.

Η Barcelona F.A. προηγήθηκε στο 4ο λεπτό με την Freda για να ισοφαρίσει για τον Απόλλωνα η Κυνοσίδου με όμορφο μακρινό σουτ στο 16’. Οι Apollon Ladies πήραν προβάδισμα στο σκορ με την Bruce στο 38’ ενώ η Coulibaly ισοφάρισε σε 2-2 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.
Apollon Ladies (Α. Προκοπίου): Henriksson, Gilles, Lagonia, Bruce, Nemeth, Κυνοσίδου, Παφίτη, Σιδηρά, Μ. Παναγιώτου (101′ Bullock), Mercick, Capeli
Barcelona F.A. (Α. Χριστοδούλου): Χαραλάμπους, Ζαμπά, Ebere, Τουμάζου, Coulibaly, Akaffou, Μιχαήλ, Αριστοδήμου (119′ Σολωμού), Αντωνίου (73′ Παναγιώτου, 115′ Ζαχαράτου), Freda, Elloh