Οι Νέοι του Απόλλωνα κέρδισαν στα πέναλτι την ΑΕΛ και πήραν την πρόκριση

By on 22 Φεβρουαρίου, 2018 0 5947 Views

Η ομάδα του Απόλλωνα όπως παρατάχθηκε στο σημερινό παιχνίδι.
————————————–

Ο Απόλλωνας νίκησε στη διαδικασία των πέναλτι την ΑΕΛ με 3-2 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Νέων U19.

Ο Απόλλωνας άνοιξε το σκορ στο 38ο λεπτό με τον Ευδώρα Σιλβέστρο και η ΑΕΛ ισοφάρισε στο 79ο λεπτό με τον Μάριο Ηλία. Στις καθυστερήσεις του αγώνα αποβλήθηκε ο Αντώνης Ψύχας και ο Απόλλωνας συνέχισε με δέκα ποδοσφαιριστές.

Το 1-1 οδήγησε τις δύο ομάδες στη διαδικασία της ημίωρης παράτασης, όμως δεν άλλαξε κάτι και ο νικητής αναδείχτηκε μέσα από τη διαδικασία των πέναλτι όπου επικράτησε με 3-2 ο Απόλλωνας, παρά το γεγονός ότι αστόχησε στα πρώτα δύο πέναλτι.

Στην επόμενη φάση προκρίθηκαν Άρης, ΑΕΚ, Καρμιώτισσα Πολεμιδιών, ΑΠΟΕΛ.

Τυχερές της κλήρωσης ήταν η Ένωση Νέων Παραλιμνίου, η Ομόνοια Λευκωσίας και ο Ερμής Αραδίππου που προκρίνονται στην προημιτελική φάση χωρίς αγώνα.