• 29 Μαρτίου, 2024
  • Ο Ερμής πέτυχε νίκη ασφάλειας…Σε δύσκολη θέση η Ν.Σαλαμίνα

Ο Ερμής πέτυχε νίκη ασφάλειας…Σε δύσκολη θέση η Ν.Σαλαμίνα

By on 10 Φεβρουαρίου, 2018 0 37379 Views

Ο Ερμής πέτυχε σπουδαία νίκη με 2-1 επι της Νέας Σαλαμίνας και δημιούργησε διαφορά ασφαλείας στη μάχη που θα γίνει στην β΄φάση για παραμονή ενώ οι ερυθρόλευκοι παρέμειναν σε δύσκολη θέση .

Οι «φτεροπόδαροι» μπορεί να μην έφτασαν σε ψηλά επίπεδα απόδοσης, όμως ήταν ουσιαστικοί, φτάνοντας στη νίκη με δύο όμορφα γκολ με τους Ταραλίδη (απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 19΄) και Μαρτίνιουκ (στο 70΄ με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής). Για τη Νέα Σαλαμίνα που έχασε πολλές και κλασσικές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 39΄ ο Καρλάο. Στο β΄ημίχρονο η Ν.Σαλαμίνα δεν κράτησε τον ρυθμό του Α΄ημιχρόνου και ο Ερμής είχε την ουσία και πήρε το τρίποντο χωρίς να μπορέσει η Ν.Σαλαμίνα να αντιδράσει μετά το δεύτερο γκολ

Στους 27 βαθμούς έφτασε ο Ερμής που παραμένει στην 8η θέση και στο +12 από την 12η θέση που οδηγεί στη Β΄ Κατηγορία. Από την άλλη, η Νέα Σαλαμίνα με 21 βαθμούς παραμένει στην 11η θέση και στο +4 από τον Ολυμπιακό.

ΕΡΜΗΣ: Αραμπατζής, Κυπριανού (57΄ Ψάλτης), Νταμτσέφσκι, Ιμερέγκοφ, Ταραλίδης, Αρτάμπε, Μπάουμαν, Μαρτίνιουκ, Κωνσταντίνου (76΄ Τσίνα), Τσούμου (61΄ Μοντέιρο), Εμεγκάρα

Στον πάγκο: Παναγή, Τσολάκης, Κέζος, Θεοδώρου, Πούνας, Λίλλης, Λύτρα, Δημητρίου

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Κίρεφ, Νταμάχου, Κούσουλος, Καρώ, Μιντίκκης, Κορέια, Ρέινολντς, Νουρ (71΄Παπαδόπουλος) (89΄ Κυπριανού), Ελουντού (77΄ Πόλιανετς), Τιάγκο, Καρλάο

Στον πάγκο: Κωνσταντίνου, Σεργίου, Μακρίεφ, Σιαθάς, Χατζηκωσνταντή

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τιμόθεος Χριστοφή (Μ. Σωτηρίου, Στ. Νικήτα), 4ος: Νικόλας Νεοκλέους, Παρ.: Πανίκος Καΐλης

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μπάουμαν, Ιμερέγκοφ, Μαρτίνιουκ (8η) / Ρέινολντς