• 29 Μαρτίου, 2024
  • Τρελή εμφάνιση του Απόλλωνα..Διασύρει στο ΓΣΠ το ΑΠΟΕΛ (0-4 μέχρι το 65′)

Τρελή εμφάνιση του Απόλλωνα..Διασύρει στο ΓΣΠ το ΑΠΟΕΛ (0-4 μέχρι το 65′)

By on 24 Ιανουαρίου, 2018 0 561 Views

Εκπληκτικό ξεκίνημα για τον Απόλλωνα στο ντέρμπι και με τρία γκολ στα πρώτα 14 λεπτά προγήθηκε 0-3 αιφνιδιάζοντας απόλυτα το ΑΠΟΕΛ μέσα στο ΓΣΠ..Με την ένρξη του β’ ημιχρόνου ο Απόλλωνας πέτυχε και τέταρτο γκολ δίνοντας διαστάσεις…διασυρμού στην ήττα του ΑΠΟΕΛ.Μέχρι το 63’καμιά ουσιαστική ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ με τον Σ.Αυγουστή να κερδίζει εντυπωσιακά στην τακτική τον Γ.Δώνη που παρουσίασε ένα αγνώριστο ΑΠΟΕΛ απέναντι σε ένα εξαιρετικό σε τακτική και αποτελεσματικότητα Απόλλωνα.

ΤΑ ΓΚΟΛ

49΄ ΓΚΟΛ 0-4 Κάθετη πάσα του Παπουλή στον Μαγκλίτσα ο οποίος με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

14΄ ΓΚΟΛ 0-3 Ο Ζελάγια πέρασε από το εμπόδιο του Μοράις, έκανε την παράλληλη μπαλιά στον Παπουλή, ο οποίος με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

10΄ ΓΚΟΛ 0-2 Ο Γιάκολις μπήκε αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή και με δυνατό διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

4΄ ΓΚΟΛ 0-1 Ο Γιάκολις βρήκε τον Ζελάγια μέσα στην περιοχή, με τον Αργεντινό να σκοράρει με διαγώνιο σουτ.

ΑΠΟΕΛ: Πέρεθ, Βούρος, Λάγο, Μερκής, Μοράις, Σόουζα, Εμπεσίλιο, Ζαχίντ, Σάλαϊ, Ορ, Ποτέ

Στον πάγκο: Γκουτίνιο, Παρασκευάς, Εφραίμ, Ντε Καμάργκο, Αλεξάνδρου, Γκρούμπατς, Αντωνίου, Φαρίας, Μακρής, Ιωάννου, Αλωνεύτης

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Βάλε, Πέδρο, Γιούστε, Ρομπέρζ, Σαντάνα, Σακέτι, Άλεφ, Παπουλής, Γιάκολις, Μαγκλίτσα, Ζελάγια

Στον πάγκο: Κίσσας, Μαρτίνες, Άλαν, Σπόλιαριτς, Στυλιανού, Σκέμπρι, Χατζηβασίλης, Πίττας, Πιτιάν, Σαρδινέρο, Βασιλείου

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λούκας Σωτηρίου (Μ. Σωτηρίου – Α. Ανδρέου), 4ος: Δημήτρης Μασιάς