Εκπληκτικό ξεκίνημα του Απόλλωνα στο ΓΣΠ..0-3 σε 14′

By on 24 Ιανουαρίου, 2018 0 519 Views

Εκπληκτικό ξεκίνημα για τον Απόλλωνα στο ντέρμπι και με τρία γκολ στα πρώτα 14 λεπτά προγήθηκε 0-3 αιφνιδιάζοντας απόλυτα το ΑΠΟΕΛ μέσα στο ΓΣΠ..Με την ένρξη του β’ ημιχρόνου ο Απόλλωνας πέτυχε και τέταρτο γκολ δίνοντας διαστάσεις…διασυρμού στην ήττα του ΑΠΟΕΛ

ΤΑ ΓΚΟΛ

49΄ ΓΚΟΛ 0-4 Κάθετη πάσα του Παπουλή στον Μαγκλίτσα ο οποίος με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

14΄ ΓΚΟΛ 0-3 Ο Ζελάγια πέρασε από το εμπόδιο του Μοράις, έκανε την παράλληλη μπαλιά στον Παπουλή, ο οποίος με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

10΄ ΓΚΟΛ 0-2 Ο Γιάκολις μπήκε αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή και με δυνατό διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

4΄ ΓΚΟΛ 0-1 Ο Γιάκολις βρήκε τον Ζελάγια μέσα στην περιοχή, με τον Αργεντινό να σκοράρει με διαγώνιο σουτ.

ΑΠΟΕΛ: Πέρεθ, Βούρος, Λάγο, Μερκής, Μοράις, Σόουζα, Εμπεσίλιο, Ζαχίντ, Σάλαϊ, Ορ, Ποτέ

Στον πάγκο: Γκουτίνιο, Παρασκευάς, Εφραίμ, Ντε Καμάργκο, Αλεξάνδρου, Γκρούμπατς, Αντωνίου, Φαρίας, Μακρής, Ιωάννου, Αλωνεύτης

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Βάλε, Πέδρο, Γιούστε, Ρομπέρζ, Σαντάνα, Σακέτι, Άλεφ, Παπουλής, Γιάκολις, Μαγκλίτσα, Ζελάγια

Στον πάγκο: Κίσσας, Μαρτίνες, Άλαν, Σπόλιαριτς, Στυλιανού, Σκέμπρι, Χατζηβασίλης, Πίττας, Πιτιάν, Σαρδινέρο, Βασιλείου

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λούκας Σωτηρίου (Μ. Σωτηρίου – Α. Ανδρέου), 4ος: Δημήτρης Μασιάς