Φιλική ήττα της Εθνικής Παίδων U17

By on 16 Ιανουαρίου, 2018 0 682 Views

Η Εθνική μας όπως παρατάχθηκε στο σημερινό αγώνα.
————————–

Την ήττα με 3-2 γνώρισε η Εθνική Παίδων U17 από τη Δανία στο πρώτο μεταξύ τους φιλικό αγώνα που έγινε σήμερα στην Αγία Νάπα.

Η Δανία άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό και η Κύπρος ισοφάρισε στο 19′ με τον Ιάσωνα Ορφανίδη. Στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου οι Δανοί πέτυχαν το 2-1 και στο 69ο λεπτό ο Λεωνίδας Σαββίδης ισοφάρισε σε 2-2.

Στην επόμενη φάση η Δανία σκόραρε και έφτασε στη φιλική νίκη (3-2).

Ο Γιάννος Οκκάς έδωσε χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς ποδοσφαιριστές και το ίδιο θα κάνει και στο δεύτερο φιλικό.

Η Κύπρος αγωνίστηκε με τους Σ. Νικολάου (41΄ Γ. Θεοδουλίδης), Χρ. Τρύφωνος (51′ Θ. Νικολάου), Ι. Ορφανίδης (41′ Καψός), Ρ. Μάμας, Μ. Κωνσταντινίδης (51′ Αβράμ), Θ. Ανδρονίκου, Δ. Ράσπας (62′ Σαββίδης), Γ. Ναούμ (51′ Κόκκινος), Α. Παπαδόπουλος (51′ Ζαντής), Κ. Αντωνίου (62′ Χατζηκωνσταντής), Γ. Παπαθανασίου.

Την ερχόμενη Πέμπτη οι δύο ομάδες θα δώσουν το δεύτερο μεταξύ τους παιχνίδι.