Στο 90΄η λύτρωση για την ΑΕΛ

By on 14 Ιανουαρίου, 2018 0 640 Views

Με αυτογκόλ του Γκουλόν που στο 90΄στην προσπάθεια του να απομακρύνει την μπάλα την έστειλε στα δίκτυα της ομάδας του,η ΑΕΛ κέρδισε 0-1 την Πάφο και παραμένει κοντά στιε ψηλές θέσεις .Απο μια αποβολή είχαν οι δυο ομάδες ενώ η Πάφος έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 89΄για να ανοίξει το σκορ

Το παιγνίδι που τα είχε όλα: Νεύρα, αρκετή βροχή, δύο αποβολές και αρκετές φάσεις στην επανάληψη έμελλε να κριθεί στο τελευταίο λεπτό με την ομάδα της Λεμεσού που ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα να παίρνει μια μεγάλη νίκη.

Τρομερά άτυχη η ομάδα της Πάφου που αγωνιζόταν από το 52΄με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Τορπίνσκι, άντεξε στην πίεση της ΑΕΚ μέχρι το 81΄όταν και αποβλήθηκε ο Λαφράνς για την ΑΕΛ, δημιούργησε στη συνέχεια δύο φάσεις για να σκοράρει και δέχθηκε το τέρμα στο τελευταίο λεπτό, μένοντας για ακόμη ένα παιγνίδι χωρίς νίκη.

ΠΑΦΟΣ (Λ.Έλσνερ): Κόπριβετς, Κομπανί, Γιάνζα, Ντομίγκεζ, Γκουλόν, Φυλακτού, Μοστέφα (90’ Ζαχαρίου), Ντορπίνσκι, Σταύρου (83′ Γιαγκουδάκης), Ντεούλ, Σικόρσκι

ΑΕΛ (Μπ. Μπαλταζάρ): Βοζίνια, Μιτρέα, Λαφράνς, Γουϊλερ (68′ Αβραάμ), Αϊρόσα, Σοάρες, Σίλβα, Μπενίτεθ, Μέσκα (57′ Μαύρου), Αρουαμπαρένα (86′ Φιτέλις), Σάσι

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μοστέφα (3η), Γιάνζα (6η), Φυλακτού/ Γουϊλερ, Αρουαμπαρένα, Σίλβα
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Τορπίνσκι 55΄ (2η Κίτρινη), Λαφράνς 80΄
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Ν. Νεοφύτου (Σ. Βίκτωρος, Ν. Καλησπέρα) Γ. Αναστασίου (Α. Δημητρίου)