• Με την κλάση του Φαμπρίτσιο η Αλκή κέρδισε και βλέπει ψηλότερα

Με την κλάση του Φαμπρίτσιο η Αλκή κέρδισε και βλέπει ψηλότερα

By on 18 Δεκεμβρίου, 2017 0 488 Views

Με πρόσωπο του αγώνα τον Φαμπρίτσιο ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του σε ένα ματς με πολύ καλό ρυθμό και φάσεις στην επανάληψη η Αλκή πέτυχε σπουδαία νίκη που την κρατά μακριά απο την επικίνδυνη ζώνη .Κέρδισε 2-1 την Πάφο και την πλησίασε στην βαθμολογία.

Η Πάφος προηγήθηκε στο σκορ με το γκολ του Σικόρσκι στο 23’, ενώ η Αλκή ευτύχισε να φτάσει στην ισοφάριση στο 39’ στην πρώτη αξιόλογη επιθετική της ενέργεια με σκόρερ τον Φαμπρίτσιο.

Η Αλκή ανέβασε στροφές στην επανάληψη και έφτασε στη νίκη και πάλι με σκόρερ τον Φαμπρίτσιο ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κόπριβετς στο 72’ μετά από εξαιρετική ενέργεια του Ντουβεντρού ο οποίος είχε δοκάρι στο 68’.

ΑΛΚΗ: Πάρντο, Φραγκέσκου, Χαρής, Ιτούα, Ντιακιτέ, Ενγκομό, Ανδρέου, Ντουβεντρού, Χαμντί (87′ Χαραλάμπους), Σεμέδο, Φαμπρίτσιο (89′ Βασίλεφ)

ΠΑΦΟΣ: Κόπριβετς, Ντομίνγκες, Χόριτς, Γκάμποβς, Γιάνζα, Φυλακτού, Μοστέφα (85′ Ρόκουλιτς), Ντεούλ, Μπρουλς, Καμαρά, Σικόρσκι