• Βαθμός ελπίδας για τον Εθνικό,νέα υποχώρηση για την Ομόνοια που έχασε πέναλτι

Βαθμός ελπίδας για τον Εθνικό,νέα υποχώρηση για την Ομόνοια που έχασε πέναλτι

By on 16 Δεκεμβρίου, 2017 0 842 Views

Ο Εθνικός απέσπασε ισοπαλία 2-2 από την Ομόνοια και δείχνει ότι είναι σκληρός για να τον δισγράψουν τόσο νωρίς …Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο Α’ημίχρονο ενώ στο Β’ ο Νταρμπισάιαρ έχασε πέναλτι ενώ ο Μποσκατίνοφ κράτησε με θετικές επεμβάσεις όταν χρειάστηκε τον βαθμό για τον Εθνικό που πάλεψε και πάει στη μάχη με τον Ολυμπιακόμε αναπτερωμένο ηθικό.
Στην πρώτη του Πέτεφ η Ομόνοια είχε αρκετό κόσμο στο πλευρό της ωστόσο η ισοπαλία δεν την ικανοποιεί αφού χάθηκαν άλλοι δυο βαθμοί και μένειμακριά απο τον αρχικό στόχο.

ΤΑ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΦΑΣΕΙΣ

11′ 1-0: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πιντσέλι από πολύ μακριά, η μπάλα καρφώθηκε στο δεξί “Γ” της εστίας της Ομόνοιας

15′ Δυνατό βολέ του Αντόνια από μακριά, η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Μπογκατίνοφ και στη συνέχεια ο Χριστοφή δεν κατέφερε να την στείλει εντός εστίας

16′ Από καλή θέση ο Χριστοφή έπιασε το σουτ που έφυγε λίγο πάνω από την εστία

17′ Ευκαιρία για τον Εθνικό σε κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ και τον Φελτχούϊζεν να διώχνει πάνω στην γραμμή

29′ 1-1:Μπάσιμο του Χριστοφή από δεξιά και όμορφη σέντρα προς τον Λόπες που με καρφωτή κεφαλιά δεν αστόχησε και ισοφάρισε

32΄2-1: Από γέμισμα του Μπογκατίνοφ, η μπάλα έφτασε στον Ενέσκου που μόνος απέναντι στην άμυνα της Ομόνοιας σκόραρε

33′ 2-2: Γέμισμα στην περιοχή του Εθνικού, η μπάλα έφτασε στον Χριστοφή που με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα

35′ Κεφαλιά του Χριστοφή, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Μποκατόνοφ

49′ Σουτ του Κυπριανού εντός περιοχής, απέκρουσε σταθερά ο Φελτχούϊζεν

56′ Πέναλτι για την Ομόνοια σε ανατροπή του Λόπες από τον Αρέστη

57′ Ο Νταρμπισάϊαρ εκτελεί και βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι

64′ Εντυπωσιακή απόκρουση του Μπογκατίνοφ σε κοντινό βολέ του Λόπες

ΕΘΝΙΚΟΣ: Μπογκατίνοφ, Χάτζιαρος (46′ Στόϊτσεφ), Σικάρκσι, Χαραλάμπους (71′ Ιλουρίτζε), Μουλαζίμης, Ντόπνια, Κυπριανού, Πιντσέλι, Κιπιάνι (61′ Φιλίποφ), Ενέσκου, Αρέστη,

Στον πάγκο: Πρότσεκ, Στόϊτσεφ, Ρόκατς, Πογιατζής, Μούσιτς, Κ. Ηλία, Ιλουρίτζε, Κουσιάππα, Φιλίποφ, Α. Ηλία, Ιωάννου

ΟΜΟΝΟΙΑ: Φελτχούϊζεν, Τζαϊλσον (83′ Παναγιώτου), Μαργκάσα, Γουϊλιαμ, Κατελάρης, Μαδούρο, Σοάρες, Αντόνια (73′ Αζίζ), Χριστοφή, Λόπες, Νταρμπισάϊαρ (83′ Μπεντέκε)

Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Αντωνίου, Φαμπρίσιο, Μπεντέκε, Παναγιώτου, Αζίζ, Κατσαντώνης, Φραγκέσκου

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Νικόλας Νεοκλέους (Ν. Εγγλέζου – Ο. Τζιωρτζής), 4ος: Τιμόθεος Χριστοφή Τιμόθεος, Παρ.: Κώστας Καπιτανής

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Χάτζιαρος, Ενέσκου, Μπογκατίνοφ/ Μαδούρο, Χάτζιαρος