Πρωτάθλημα γυναικών .Σταθερό σκηνικό στην κορυφή

By on 4 Δεκεμβρίου, 2017 0 640 Views

Η Λευκοθέα πανηγύρισε τη δεύτερη της νίκη.
—————————–

Οι τηλεοπτικές μεταδόσεις στο Πρωτάθλημα Γυναικών συνεχίστηκαν με τον αγώνα μεταξύ του ΘΟΪ Λακατάμιας και της Α.Ε. Αμμοχώστου που έληξε με νίκη 3-1 υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδας.

Σταθερό το σκηνικό της κορυφής, πρώτη φετινή νίκη για την ομάδα της Champions Ύψωνα που επικράτησε με 3-0 εκτός έδρας του Απόλλων Λυμπιών.

Τα τέρματα της νίκης πέτυχαν η Ελένη Λουκαϊδου (16′, 34′) και η Αναστασία Γεωργίου με πέναλτι στο 39ο λεπτό.

Η Λευκοθέα Λατσιών νίκησε με 3-1 την Ομόνοια. Το σκορ άνοιξε στο 7ο λεπτό η Λουγκριτία Χρυσοστόμου, στο 20′ η Φωτεινή Ανδρονίκου ισοφάρισε για την Ομόνοια.

Στο 45′ η Ελένη Παπαπαύλου με πέναλτι έδωσε ξανά προβάδισμα στη Λευκοθέα και στο 50ο λεπτό η Χρυσοστόμου διαμόρφωσε το 3-1.