Οι δηλώσεις Λέβι – Πουρσαϊτίδη

By on 3 Δεκεμβρίου, 2017 0 829 Views

Διαβάστε τι δήλωσαν οι προπονητές των δυο ομάδων μετά την ολοκλήρωση του αγώνα στο “Αντώνης Παπαδόπουλος”.

Ρόνι Λέβι:

«Η Νέα Σαλαμίνα είχε καλή αμυντική λειτουργία σήμερα και μας έκαναν τη ζωή δύσκολη όπως αμύνθηκαν. Δοκιμάσαμε τα πάντα στην επίθεση αλλά δεν καταφέραμε να σκοράρουμε. Το παιχνίδι ήταν διαρκώς επικίνδυνο, ειδικά όταν το σκορ είναι στο 0-0, με μια αντεπίθεση μπορείς να βρεθείς πίσω στο σκορ. Γνωρίζαμε πως όσο δεν σκοράραμε και περνούσε ο χρόνος, το παιχνίδι θα γινόταν πιο δύσκολο. Είμαι ευχαριστημένος από τη προσπάθειες που έδειξαν οι ποδοσφαιριστές μου μέχρι το τέλος. Ευχαριστώ τον κόσμο που μας στήριξε, ειδικά στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Θεωρώ πως αν συνεχίσουμε τον ίδιο τρόπο που αγωνιζόμαστε, θα έρθουν περισσότερα γκολ. Είμαι χαρούμενος από τους παίκτες που έχω, θέλουμε να βρούμε κάποιους παίκτες, 2-3 παίκτες που θα μας βοηθήσουν».

Σάββα Πουρσαϊτίδης:

«Ο στόχος μας ήταν αν αμυνθούμε καλά και να βρούμε κάποιες αντεπιθέσεις για να διεκδικήσουμε κάτι περισσότερο από την ισοπαλία. Η ανόρθωση είχε κατοχή αλλά θεωρώ ότι δεν μας έβαλε μεγάλη πίεση κάτω από τα τετράγωνα. Προετοιμαστήκαμε καλά πριν το παιχνίδι, το πλάνο βγήκε. Για να είμαι δίκαιος πρέπει να δω τη φάση ξανά για να έχω άποψη. Όταν χάνεις τα τελευταία λεπτά μέσα σε αυτή την έδρα, είναι λίγο περίεργα. Για τον λόγο ότι προηγήθηκε η πολύ μεγάλη ευκαιρία να σκοράρουμε. Δυστυχώς η τύχη δεν μας χαμογέλασε. Έγινε μια μεγάλη προσπάθεια από τα παιδιά, φέραμε το παιχνίδι εκεί που θέλαμε αλλά φεύγουμε χωρίς βαθμό από το παιχνίδι. Πρέπει να ανεβάσουμε την απόδοση μας στη συνέχεια».