ΔΙΕΘΝΗ
Like

Μεγάλα ντέρμπι σε Γερμανία και Αγγλία(όλα τα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα)

4 Νοεμβρίου, 2017
533 Views
0 Comments
Μεγάλα ντέρμπι σε Γερμανία και Αγγλία(όλα τα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα)

Der Klassiker αυτήν την εβδομάδα, με την Ντόρτμουντ να περιμένει την Μπάγερν στη Βεστφαλία σε ένα ντέρμπι κορυφής που θα κρίνει πολλά στη μάχη τίτλου της Bundesliga. Σπουδαία παιχνίδια και στην Premier League, με την κόντρα του Αντόνιο Κόντε με τον Ζοζέ Μουρίνιο να φτάνει στο αποκορύφωμά της στην αναμέτρηση της Τσέλσι με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και το αγωνιστικό στιλ να κλέβει την παράσταση στο Μάντσεστερ Σίτι – Άρσεναλ.

Σημαντική δοκιμασία για την Μπαρτσελόνα με αντίπαλο την πάντα επικίνδυνη Σεβίλλη, ντέρμπι Ροδανού στη Γαλλία μεταξύ Σεντ Ετιέν και Λιόν, ενώ η Άντερλεχτ θα προσπαθήσει να πλησιάσει κι άλλο την Μπριζ με νίκη στο μεταξύ τους ντέρμπι.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

Bundesliga – 11η αγωνιστική

Παρασκευή

Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Βέρντερ (21:30)

Σάββατο

Λειψία – Ανόβερο (16:30)

Φράιμπουργκ – Σάλκε

Γκλάντμπαχ – Μάιντς

Άουγκσμπουργκ – Λεβερκούζεν

Αμβούργο – Στουτγκάρδη

Ντόρτμουντ – Μπάγερν (19:30)

Κυριακή

Κολωνία – Χόφενχαϊμ (16:30)

Βόλφσμπουργκ – Χέρτα (19:00)

Premier League – 11η αγωνιστική

Σάββατο

Στόουκ – Λέστερ (14:30)

Χάντερσφιλντ – Γουέστ Μπρομ (17:00)

Νιούκαστλ – Μπόρνμουθ

Σαουθάμπτον – Μπέρνλι

Σουόνσι – Μπράιτον

Γουέστ Χαμ – Λίβερπουλ (19:30)

Κυριακή

Τότεναμ – Κρίσταλ Πάλας (14:00)

Μάντσεστερ Σίτι – Άρσεναλ (16:15)

Τσέλσι – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (18:30)

Έβερτον – Γουότφορντ

Serie A – 12η αγωνιστική

Σάββατο

Μπολόνια – Κροτόνε (19:00)

Τζένοα – Σαμπντόρια (21:45)

Κυριακή

Ίντερ – Τορίνο (13:30)

Κιέβο – Νάπολι (16:00)

Γιουβέντους – Μπενεβέντο

Φιορεντίνα – Ρόμα

Λάτσιο – Ουντινέζε

Κάλιαρι – Βερόνα

Αταλαντα – ΣΠΑΛ (19:00)

Σασουόλο – Μίλαν (21:45)

Primera División – 11η αγωνιστική

Σάββατο

Βαλένθια – Λεγανές (14:00)

Ντεπορτίβο – Ατλέτικο (17:15)

Αλαβές – Εσπανιόλ (19:30)

Μπαρτσελόνα – Σεβίλλη (21:45)

Κυριακή

Λεβάντε – Ζιρόνα (13:00)

Θέλτα – Αθλέτικ Μπιλμπάο (17:15)

Ρεάλ Σοθιεδάδ – Έιμπαρ (19:30)

Βιγιαρεάλ – Μάλαγα

Ρεάλ – Λας Πάλμας (21:15)

Ligue 1 – 12η αγωνιστική

Σάββατο

Ανζέρ – Παρί Σεν Ζερμέν (18:00)

Μονακό – Γκινγκάμπ (21:00)

Ναντ – Τουλούζ

Μονπελιέ – Αμιάν

Τρουά – Στρασμπούρ

Κυριακή

Νις – Ντιζόν (16:00)

Μαρσέιγ – Καέν (18:00)

Μες – Λιλ

Σεντ Ετιέν – Λιόν (22:00)

Primeira Liga – 11η αγωνιστική

Σάββατο

Τοντέλα – Μποαβίστα (18:00)

Μορεϊρένσε – Πορτιμονένσε

Εστορίλ – Ρίο Άβε (20:15)

Πόρτο – Μπελενένσες (22:30)

Κυριακή

Σάβες – Πάσος Φερέιρα (18:00)

Φεϊρένσε – Μαρίτιμο

Γκιμαράες – Μπενφίκα (20:00)

Σπόρτινγκ – Μπράγκα (22:15)

Eredivisie – 11η αγωνιστική

Σάββατο

Άλκμααρ – Βίλεμ (19:30)

Εξέλσιορ – Ρόντα (21:45)

Χεράκλες – Χρόνινχεν

Φένλο – Μπρέντα (21:45)

Κυριακή

Ντεν Χάαχ – Φέγενοορντ (13:30)

Άγιαξ – Ουτρέχτη (15:30)

Φιτέσε – Τσβόλε

Αϊντχόφεν – Τβέντε (17:45)

Comments are closed.