28 Μαρτίου, 2024
  • 28 Μαρτίου, 2024

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τον Απόλλωνα

By on 29 Οκτωβρίου, 2017 0 914 Views

Συνέχεια στις επιτυχίες έδωσε ο Απόλλωνας που νίκησε με 4-2 τη Δόξα στο Τσίρειο σε αγώνα που έγινε στο Τσίρειο για την 10η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta. Οι «γαλάζιοι» ήταν καταιγιστικοί για ένα ημίχρονο, διάστημα κατά το οποίο πέτυχαν όλα τα γκολ, ενώ είχαν και ευκαιρίες για να φτάσουν σε ακόμα πιο μεγάλη νίκη.

Μαρτίνες (5΄), Μαγκλίτσα (28΄), Σκέμπρι (34΄) και Πέδρο (πεν. 43΄), πέτυχαν τα γκολ των νικητών που στο δεύτερο ημίχρονο, έσβησαν τον διακόπτη. Αυτό επέτρεψε στη Δόξα να πετύχει δύο γκολ με τους Ζατλ (59΄) και Γουίλσον (68΄). Οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονταν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω της αποβολής του Γκρεμσλ στο 41΄. Ο Αυστριακός τερματοφύλακας δέχτηκε δύο κίτρινες κάρτες για ισάριθμες παραβάσεις πέναλτι.

Ο Απόλλωνας έφτασε στους 15 βαθμούς ανεβαίνοντας στην 5η θέση, ενώ η Δόξα με 13 βαθμούς, υποχώρησε στην 7η θέση.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Βάλε, Πέδρο (46΄ Αγγελή), Γιούστε (71΄ Χατζηβασίλης), Ρομπέρζ, Βασιλείου, Σακέτι, Άλεφ (46΄ Άλαν), Μαρτίνες, Γιάκολις, Σκέμπρι, Μαγκλίτσα

Στον πάγκο: Κίσσας, Ντα Σίλβα, Ζελάγια, Σπόλιαριτς, Παπουλής, Στυλιανού, Πίττας, Σαρδινέρο

ΔΟΞΑ: Γκρεμσλ, Μπα, Μουκτάρης (46΄ Πίντο), Ρεδόνδο, Ιωάννου, Ενινφούλ (63΄ Πουτζιουρής), Ασαμόα, Γουίλσον, Ζατλ, Κιφουετί (43΄ Χατζηφραγκίσκου), Σαντίκ

Στον πάγκο: Κάστρο, Γκόμες, Παπαφώτης, Πίκολι, Ντίλαν

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αβραάμ Τσούκκας (Χαράλαμπος Χαραλάμπους, Μάριος Καλογήρου)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μπα (3η)

ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Γκρεμσλ

ΓΗΠΕΔΟ: Τσίρειο