ΔΙΕΘΝΗ
Like

Τα μεγάλα παιγνίδια στα πρωταθλήματα της Ευρώπης(Μίλαν – Γιουβέντους, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Τότεναμ και Μπάγερν – Λειψία)

28 Οκτωβρίου, 2017
865 Views
0 Comments
Τα μεγάλα παιγνίδια στα πρωταθλήματα της Ευρώπης(Μίλαν – Γιουβέντους, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Τότεναμ και Μπάγερν – Λειψία)

Μίλαν – Γιουβέντους, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Τότεναμ και Μπάγερν – Λειψία είναι τα μεγάλα ματς του Σαββατοκύριακου στην Ευρώπη. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα.

Πέντε μέρες πριν αγωνιστεί με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, η Μίλαν υποδέχεται τη Γιουβέντους στο “San Siro”, σε ένα κρισιμότατο ματς για τους “ροσονέρι” και τον Βιντσέντσο Μοντέλα, καθώς έχει ηττηθεί σε όλα τα ντέρμπι μέχρι τώρα (Λάτσιο, Ρόμα, Ίντερ).

Μάντστεστερ Γιουνάιτεντ και Τότεναμ είναι ισόβαθμες στην 2η θέση της Premier League και τίθενται αντιμέτωπες στο “Old Trafford”, ενώ η Μπάγερν (ισόβαθμη στην κορυφή με τη Ντόρτμουντ) έχει ένα βαθμό περισσότερο απ’ την Λειψία, την οποία υποδέχεται στο Μόναχο.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

Premier League – 10η αγωνιστική

Σάββατο

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Τότεναμ (14:30)

Άρσεναλ – Σουόνσι (17:00)

Κρίσταλ Πάλας – Γουέστ Χαμ

Λίβερπουλ – Χάντερσφιλντ

Γουότφορντ – Στόουκ

Γουέστ Μπρομ – Μάντσεστερ Σίτι

Μπόρνμουθ – Τσέλσι (19:30)

Κυριακή

Μπράιτον – Σαουθάμπτον (15:30)

Λέστερ – Έβερτον (18:00)

Δευτέρα

Μπέρνλι – Νιούκαστλ (22:00)

Serie A – 11η αγωνιστική

Σάββατο

Μίλαν – Γιουβέντους (19:00)

Ρόμα – Μπολόνια (21:45)

Κυριακή

Μπενεβέντο – Λάτσιο (13:30)

Κροτόνε – Φιορεντίνα (16:00)

Νάπολι – Σασουόλο

Σαμπντόρια – Κιέβο

ΣΠΑΛ – Τζένοα

Ουντινέζε – Αταλάντα

Τορίνο – Κάλιαρι (21:45)

Δευτέρα

Βερόνα – Ίντερ (21:45)

Primera División – 10η αγωνιστική

Σάββατο

Αλαβές – Βαλένθια (14:00)

Ατλέτικο – Βιγιαρεάλ (19:30)

Μπιλμπάο – Μπαρτσελόνα (21:45)

Σεβίλλη – Λεγανές (22:30)

Κυριακή

Χετάφε – Σοθιεδάδ (13:00)

Ζιρόνα – Ρεάλ (17:15)

Έιμπαρ – Λεβάντε (19:30)

Μάλαγα – Θέλτα (21:45)

Δευτέρα

Εσπανιόλ – Μπέτις (22:00)

Λας Πάλμας – Ντεπορτίβο

Bundesliga – 10η αγωνιστική

Παρασκευή

Μάιντς – Άιντραχτ Φρανκφούρτης (21:30)

Σάββατο

Χόφενχαϊμ – Γκλάντμπαχ (16:30)

Χέρτα – Αμβούργο

Σάλκε – Βόλφσμπουργκ

Λεβερκούζεν – Κολωνία

Ανόβερο – Ντόρτμουντ

Μπάγερν – Λειψία (19:30)

Κυριακή

Βέρντερ – Άουγκσμπουργκ (16:30)

Στουτγκάρδη – Φράιμπουργκ (19:00)

Ligue 1 – 10η αγωνιστική

Παρασκευή

Παρί Σεν-Ζερμέν – Νις 3-0

Σάββατο

Μπορντό – Μονακό (18:00)

Καέν – Τρουά (21:00)

Ντιζόν – Ναντ

Γκινγκάμπ – Αμιάν

Μονπελιέ – Ρεν

Στρασμπούρ – Ανζέ

Κυριακή

Λιόν – Μες (16:00)

Τουλούζ – Σεντ-Ετιέν (18:00)

Λιλ – Μαρσέιγ (22:00)

Primeira Liga – 10η αγωνιστική

Σάββατο

Μαρίτιμο – Τοντέλα (18:00)

Μπελενένσες – Μορεϊρένσε (20:15)

Μποαβίστα – Πόρτο (22:30)

Κυριακή

Μπράγκα – Σάβες (18:00)

Πάσος Φερέιρα – Εστορίλ (20:00)

Άβες – Γκιμαράες (22:15)

Δευτέρα

Πορτιμονένσε – Σετούμπαλ (22:00)

Comments are closed.

echo do_shortcode( '[contact-form-7 id="891" title="Newsletter"]' ); ?>