Στα ψηλά η Δόξα.Κέρδισε 2-1τον Άρη

By on 1 Οκτωβρίου, 2017 0 1085 Views

Με γκολ των Ρεδόνδο και Ασαμόα η Δόξα επικράτησε με 2-1 του Άρη στο Μακάρειο και έφθασε στους 10 βαθμούς. Παρά την προσπάθειες του δευτέρου μέρους και το γκολ του Πάγκαλου, ο Άρης έφυγε χωρίς βαθμολογικό κέρδος από τη Λευκωσία και έμεινε στους 3 βαθμούς.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν δραματικό, με τον Άρη να αγγίζει την ισοφάριση στο 90ο λεπτό όταν ο Μεντζέντοβιτς βρέθηκε σε θέση βολής αλλά το σουτ που επιχείρησε σταμάτησε στον Γκρεμσλ.

Κίτρινες: Ντρομπάροβ, Ενγκολόκ.

Διαιτητής: Βασίλης Δημητρίου

Βοηθοί: Μιχάλης Σωτηρίου, Μιχάλης Μαρίνου

ΔΟΞΑ: Γκρεμσλ, Σισοκό(64΄ Γκόμες), Μπα(83΄ Λεάντρο), Μουχτάρης, Ρεδόνδο, Λουίς Κάρλος(90΄ Κένεντι), Ασαμόα, Ζατλ, Ιωάννου, Ενινφούλ, Σαντίκ.

ΑΡΗΣ: Νουρεντινόσκι, Μουλόπουλος, Χριστοφόρου(67΄ Ε. Κυριάκου), Μεντζεντοβιτς, Φράγκος(56΄ Πάγκαλος), Νικολίτα, Ντρομπάροβ, Λεονάρντο, Νγκολοκ, Γιούσεφ(67΄ Αλέξε), Ράντου.