• 24 Απριλίου, 2024
  • Γκολ και θέαμα στο Αλκή-Άρης(3-3).Στο 92΄οι φιλοξενούμενοι πήραν τον βαθμό

Γκολ και θέαμα στο Αλκή-Άρης(3-3).Στο 92΄οι φιλοξενούμενοι πήραν τον βαθμό

By on 17 Σεπτεμβρίου, 2017 0 1056 Views

Σε ένα παιγνίδι με πλούσιο θέαμα πολλά γκολ ,νεύρα και ένταση που κρίθηκε στις καθυστερήσεις Αλκή και Άρης εξήλθαν ισόπαλοι 3-3 αποτέλεσμα που θα μπορούσε να ήταν και μεγαλύτερο αν αναλογιστεί κανείς τις ευκαιρίες που δημιούργησαν οι δύο ομάδες. Περισσότερο ικανοποιημένος θα πρέπει να νιώθει ο Άρης γιατί ισοφάρισε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και γιατί θα μπορούσε να ήταν πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, όπου η Αλκή ήταν πολύ καλύτερη με 7 τελικές έναντι μίας του Άρη.Στο β΄ημίχρονο ο Άρης ισοζύγισε και κτύπησε τον αγώνα και κατάφερε να ισοφαρίσει στην εκπνοή .

Ο Άρης προηγήθηκε στο 18’ με τον Μεντζέντοβιτς για να ισοφαρίσει η Αλκή στο 34΄με τον Φαμπρίτζιο. Η Αλκή πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 66’ με τον Σεμέδο για να απαντήσει άμεσα ο Άρης με τον Φράγκου στο 69’. Και πάλι όμως ο Φαμπρίτζιο έδωσε προβάδισμα στην «αθάνατη¨στο 74’ και εκεί που όλα έδειχναν ότι η ομάδα του Σάββα Δαμιανού θα πανηγύριζε την δεύτερη της νίκη στο πρωτάθλημα ο Μαραγκουδάκης στους χρόνους των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

ΑΛΚΗ: Πάρντο, Χαρή (76′ Γαβριηλίδης), Φαμπρίτζιο, Πάρπας, Φραγκέσκου, Ντιακιτέ, Πιεράτζι, Τριμπό (59′ Χαμντί), Τιγκρουτζιά (83′ Νγκομό), Ντουβεντρού, Σεμέδο

ΑΡΗΣ: Νουρεντινόφσκι, Ευσταθίου, Χριστοφόρου, Λεονάρτο, Αουρέλιο (56′ Ε.Κυριάκου), Μεντζέκοβιτς, Παναγή, Φράγκος (83′ Μαλεκκίδης), Ντρομπάροφ, Νικολίτα, Μαραγκουδάκης