Με τη σφραγίδα του Λαρένα η ΑΕΚ πήρε το ντέρμπι

By on 16 Σεπτεμβρίου, 2017 0 938 Views

Η ΑΕΚ αξιοποιόντας την υπεροχή της στο Α΄ημίχρονο έφθασε στη νίκη επί της ΑΕΛ με 1-0 κερδίζοντας το πρώτο ντέρμπι της χρονιάς.Το γκολ αφού χάθηκαν κάποιες ευκαιρίες από τους γηπεδούχους ήρθε στο 41΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Λαρένα στο δεξί παραθυράκι του Βοζίνια.
Στο β΄ημίχρονο η ΑΕΛ προσπάθησε να αντιδράσει ωστόσο η ΑΕΚ με ψυχραιμία και κατοχή κατάφερε να κρατήσει τη νίκη της που με τη συνολική εικόνα του αγώνα ήταν δίκαιη.

Από το 81΄έπαιζε με δέκα ποδοσφαιριστες η ΑΕΛ λόγω αποβολής του Άρτουρ για χτύπημα εκτός φάσης στον Τρουγιόλς.Δεν φάνηκε στην τηλεόραση σοβαρό κτύπημα και θα μπορούσε να ήταν κίτρινη η κάρτα εκτός αν έγινε κάτι που δεν φάνηλε στην κάμερα.
ΑΕΚ : Πάμπλο, Αντωνιάδης, Τρουγιόλς, Μοισόφ,(82΄Κάσες) Λαρένα, Ακοράν, Τομάς, Τέτε, Τρισκόφσκι (75΄ Μυτίδης), Χέφελ (65΄ Νέλσον), Μουρίγιο

ΑΕΛ : Βοζίνια, Σίλβα, Αβραάμ (79΄ Άρτουρ), Αρουαμπαρένα (65΄ Ηλία), Νικολάου, Λαφράνς, Αιρόσα, Σάσι, Μιτρέα, Σοάρες (60΄ Αλνταίρ), Μπενίτεθ

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μουρίγιο, Μοισόφ/ Αβραάμ, Μιτρέα, Αιρόσα, Σίλβα
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Άρτουρ
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Λ. Σωτηρίου (Μ. Σωτηρίου, Μ. Μαρίνου) Λ. Τράττος (Μ. Ιωάννου)
ΘΕΑΤΕΣ: 4.000