• Λύτρωση με τον Σισέ για την Ανόρθωση. (Δεν της δόθηκε πέναλτι)

Λύτρωση με τον Σισέ για την Ανόρθωση. (Δεν της δόθηκε πέναλτι)

By on 10 Σεπτεμβρίου, 2017 0 902 Views

Η Ανόρθωση κέ3δισε στον πρώτο αγώνα της στην έδρα της 1-0 τον Άρη με λυτεωτή τον Σισέ πιυ σκόρρε στο 60′.

SAKI3413

Στο Α’ημίχρονο το παιγνίδι ήταν μέτριο με ανούσια υπεροχή της Ανόρθωσης που απείλησε μόνο με στημένα και τον Άρη να προσπαθεί να αμυνθεί.Στο β ‘ ημ με την είσοδο του Αμπντουλάγεφ η Ανόρθωση ανέβασε απόδοση και έφθασε στο γκολ με τον Σισέ μετά απο ωραία ενέργεια και πάσα του Πιάνιτς.Απο εκεί και πέρα πρωταγωνιστής αρνητικός ήταν ο διαιτητής Τιμόθεος Χριστοφή που έδειξε αδύναμος για παιγνίδι Α κατηγορίας .Αρνήθηκε πέναλτι στο 78’ στον Απντουλάγεφ που ανατράπηκε στην περιοχή του Άρη ενώ στο 81’ανέκοψε αντεπίθεση της Ανόρθωσης σε ξεκάθαρη φάση πλεονεκτήματος .Γενικά προκάλεσε εκνευρισμό απο το Α’ημίχρονο στους γηπεδούχους αφού δεν μπορούσε να χειριστεί το παιγνίδι .

Κίτρινες: Σίλντεφελντ, Βίκτορ, Σισέ/Εβαρίστε, Παναγή, Λεονάρντο.

Κόκκινες: Εβαρίστε.

Διαιτητής: Τιμόθεος Χριστοφή.

Βοηθοί: Στέλιος Νικήτα, Σωτήρης Βίκτωρος.

Ανόρθωση: Αρούς, Σίλντεφελντ, Ντουγκλάο, Μπανταλόφσκι, Πράνιτς, Βίκτορ, Σιβού, Ράγιος(90΄ Γκάντσεφ), Παλάνκα(46΄ Αμπντουλάγεφ), Σισέ, Καμαρά(77΄ Καλό).

Άρης: Νουρεντινόσκι, Χριστοφόρου, Μετζέτοβιτς, Φράγκος(56΄ Ιονίτσα), Μαραγκουδάκης, Νικολίτα, Ντροπάροβ, Λεονάρντο, Παναγή(71΄ Αουρέλιο), Εβαρίστε, Ράντου(77΄ Πάγκαλος).