Like

Με Λιθουανία στους 16 η Ελλάδα

6 Σεπτεμβρίου, 2017
651 Views
0 Comments
Με Λιθουανία στους 16 η Ελλάδα

Η Ελλάδα προκρίθηκε στα νοκ άουτ ματς όπου θα αντιμετωπίσει τη Λιθουανία στη φάση των «16» Το πανόραμα του τουρνουά ως τον τελικό της 17ης Σεπτεμβρίου.

Το πανόραμα του Eurobasket 2017

Α’ όμιλος
Ελσίνκι, Φινλανδία
1. Σλοβενία / 5-0
2. Φινλανδία / 3-1
3. Γαλλία / 3-2
4. Ελλάδα / 2-3
5. Πολωνία / 1-4
6. Ισλανδία / 0-4
6/9
Σλοβενία – Γαλλία 95-78
Ελλάδα – Πολωνία 95-77
20:45 Φινλανδία – Ισλανδία
*Ακόμα και σε περίπτωση ήττας από την Ισλανδία, η Φινλανδία τερματίζει δεύτερη στον Α’ όμιλο αφού υπερτερεί σε ενδεχόμενη ισοβαθμία με τους Γάλλους λόγω της νίκης στο μεταξύ τους παιχνίδι στην πρεμιέρα.

Β’ όμιλος
Τελ Αβίβ, Ισραήλ
1. Λιθουανία / 4-1
2. Γερμανία / 3-2
3. Ιταλία / 3-2
4. Γεωργία ή Ουκρανία
5. Γεωργία ή Ουκρανία ή Ισραήλ
6. Ισραήλ ή Ουκρανία
6/9
Γερμανία – Λιθουανία 72-89
Γεωργία – Ιταλία 69-71
20:45 Ισραήλ – Ουκρανία
* Η Γεωργία προκρίνεται στους «16» αν ηττηθεί η Ουκρανία από το Ισραήλ.
* Η Ουκρανία προκρίνεται στους «16» αν επικρατήσει του Ισραήλ και αφήνει έξω τη Γεωργία.

Γ’ όμιλος
Κλουζ-Ναπόκα, Ρουμανία
1. Ισπανία / 4-0
2. Κροατία / 3-1
3. Μαυροβούνιο / 2-2
4. Ουγγαρία / 2-2
5. Τσεχία / 1-3
6. Ρουμανία / 0-4
Πέμπτη 7/9
14:30 Τσεχία – Κροατία
17:15 Ουγγαρία – Ισπανία
20:45 Μαυροβούνιο – Ρουμανία

Δ’ όμιλος
Κωνσταντινούπολη – Τουρκία
1. Λετονία /3-1
2. Σερβία / 3-1
3. Ρωσία / 3-1
4. Τουρκία / 2-2
5. Βέλγιο / 1-3
6. Μ. Βρετανία / 0-4
Πέμπτη 7/9
14:30 Ρωσία – Μεγάλη Βρετανία
17:15 Βέλγιο – Σερβία
20:45 Λετονία – Τουρκία

Φάση των «16»

Σάββατο 9 Σεπτεμβρίου
1. Γερμανία – Γαλλία
2. Σλοβενία – Β4
3. Λιθουανία – Ελλάδα
4. Φινλανδία – Ιταλία
ΩΡΕΣ: 12:30, 15:15, 18:45, 21:30
*εκκρεμεί η ανακοίνωση της σειράς των αγώνων

Κυριακή 10 Σεπτεμβρίου
5. Ισπανία – Δ4
6. Δ2 – Γ3
7. Κροατία – Δ3
8. Δ1 – Γ4
ΩΡΕΣ: 12:30, 15:15, 18:45, 21:30
*εκκρεμεί η ανακοίνωση της σειράς των αγώνων

Προημιτελικά
Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου
9. Νικητής 1 – Νικητής 5
10. Νικητής 2 – Νικητής 6
Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου
11. Νικητής 3 – Νικητής 7
12. Νικητής 4 – Νικητής 8

Ημιτελικά
Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου
13. 21.30 Νικητής 9 – Νικητής 10
Παρασκευή 15 Σεπτεμβρίου
14. 21.30 Νικητής 11 – Νικητής 12
Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου
Μικρός τελικός
17:00 Ηττημένος 13 – Ηττημένος 14
Τελικός
21:30 Νικητής 13 – Νικητής 14

Comments are closed.