29 Μαρτίου, 2024
  • 29 Μαρτίου, 2024

Πρώτη νίκη δίκαιη αλλά με τύχη η Κυρία

By on 27 Αυγούστου, 2017 0 723 Views

Μιά αγχωμένη Ανόρθωση χρειάστηκε ένα αυτογκλολ στα τελευταία λεπτά για να πάρει τη πρώτη της  νίκη στο πρωτάθλημα κερδίζοντας 1-0 την Αλκή που πάλευε στο παιγνίδι αλλά σε ένα μπλέξιμο  αμυντικών της έφερε την πρώτη ήττα.

Η Ανόρθωση δεν διέφερε πολύ απο τον αγώνα της πρεμιέρας.Είχε την κατοχή,κυκλοφορούσε την μπάλα αλλά περιοχή δύσκολα πατούσε.Οι πλάγιες γραμμές δεν λειτουργούσαν σωστά και μόνο ο Πράνιτς έκανε ενέργειες απο την πλάγια γραμμή με αποτέλεσμα οι ευκαιρίες να ήταν ελάχιστες αν και στο Α’ ημίχρονο η υπεροχή ήταν καθολική και η Αλκή παθητική.Μια απο αυτές τις ενέργειες έφερε και το γκολ της νίκης.Στο β’ η Αλκή ανέβασε απόδοση και απειλούσε κατα διαστήματα ενώ η Ανόρθωση  πάλι δεν ικανοποιούσε στην επίθεση.Με την είσοδο του Άλβες προσπάθησε να γίνει πιο απειλητική ωστόσο χρειάζεται δουλειά και σημαντική βελτίωση για να αλλάξει η εικόνα της ομάδας του Λέβι και να γίνει ουσιαστική και απαιτητική στη συνέχεια