• 20 Απριλίου, 2024
  • Η άμυνα και ο κόσμος του ΑΠΟΕΛ στηρίζουν…την επίθεση

Η άμυνα και ο κόσμος του ΑΠΟΕΛ στηρίζουν…την επίθεση

By on 16 Αυγούστου, 2017 0 969 Views

Μετά το νικηφόρο 2-0 της Λευκωσίας το ΑΠΟΕΛ από σήμερα μπαίνει ουσιαστικά σε ρυθμούς επαναληπτικού με στόχο να σφραγίσει στην Πράγα το εισιτήριο συμμετοχής στη φάση των ομίλων του Champions League.

Ο επαναληπτικός αγώνας θα διεξαχθεί την Τετάρτη 23 Αυγούστου στο «Eden Arena» της Πράγας και θα αρχίσει στις 21:45.

Το γήπεδο είναι χωρητικότητας 20,800 θέσεων και στην προηγούμενη φάση όταν η Σλάβια φιλοξένησε την Μπάτε Μπορίσοφ για τον τρίτο προκριματικό γύρο, διέθεσε 18,147 εισιτήρια.

Παρατηρητής του επαναληπτικού αγώνα ορίστηκε ο Γερμανός Rainer Koch.

Για το ΑΠΟΕΛ ο αγώνας της ερχόμενης Τετάρτης θα είναι ο έκτος φετινός ευρωπαϊκός.

Στο δεύτερο προκριματικό γύρο απέκλεισε τη Dudelange με 1-0 και 1-0 και στον τρίτο προκριματικό γύρο τη Βιτορούλ με 0-1 και 4-0.

Μετά και από το χθεσινό 2-0 επί της Σλάβια, για το ΑΠΟΕΛ ήταν το τέταρτο από τα πέντε παιχνίδια του που διατήρησε το μηδέν παθητικό.

Σε αυτή τη διαδρομή πέτυχε οκτώ τέρματα, τρία στο πρώτο ημίχρονο των αγώνων του και πέντε στο δεύτερο ημίχρονο.Απόδειξη ότι σκοράρει η επίθςση και η άμυνα στηρίζει κρατώντας το μηδέν παθητικό.Στηρίζει και ο κόσμος που γεμίζει το ΓΣΠ.Δεν είναι εύκολο 15αύγουστο να μαζεύεις 15 χιλιάδες κόσμο.