27 Απριλίου, 2024
  • 27 Απριλίου, 2024

Βελτιωμένη η Εθνική Παίδων έφερε 2-2 στην Σλοβακία

By on 10 Αυγούστου, 2017 0 756 Views

Προηγήθηκε με 2-0 αλλά δεν κατάφερε να πάρει εκτός έδρας διεθνή φιλική νίκη η Εθνική μας ομάδα των Παίδων U-15 με αντίπαλο τη Σλοβακία.

2-2 ήταν το τελικό αποτέλεσμα με τους Σλοβάκους να ισοφαρίζουν στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Ο Νικόλας Νεοκλέους άνοιξε το σκορ για την Εθνική μας στο 26ο λεπτό και στο 35ο λεπτό ο Ευάγγελος Ανδρέου με πέναλτι πέτυχε το 2-0.

Οι Σλοβάκοι σκόραραν στο 58 ‘ και στο 80’.

Κύπρος (Α. Χατζηαλεξάνδρου): Α. Χατζηγαβριήλ, Μ. Γεωργίου (76′ Χ. Μελαναρκίτης), Λ. Καλογήρου, Στ. Ανδρέου, Ε. Ανδρέου (56′ Χ. Χαραλάμπους), Ν. Νεοκλέους (65′ Π. Ορφανίδης), Χρ. Βενιζέλος, Ι. Λαός (56′ Ν. Δημητρίου), Κ. Γιωργαλλίδης (41′ Ν. Κωνσταντίνου), Χ. Χρυσοστόμου (65′ Γ. Σατσιάς), Η. Χριστοδούλου.

Την περασμένη Τρίτη, στο πρώτο φιλικό μεταξύ των δύο ομάδων, η Σλοβακία νίκησε με 3-0. Σήμερα, η Εθνική μας ήταν σαφώς βελτιωμένη και από λεπτομέρειες δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, όμως οι νεαροί διεθνείς πήραν χρήσιμες εμπειρίες για το μέλλον.