• Ο Άλβες είδε δίχτυα (Δοκιμές Λέβι και χ για την Ανόρθωση )

Ο Άλβες είδε δίχτυα (Δοκιμές Λέβι και χ για την Ανόρθωση )

By on 1 Αυγούστου, 2017 0 837 Views

Η Ανόρθωση προηγήθηκε 2-0 της Πάντεφ αλλα γνώρισε την ισοφάριση με δυο γκολ της ομάδας των Σκοπιών που σημειώθηκαν μέσα σε τρια λεπτά.
ronigkol albes
Ο Ρόνι Λέβι επέλεξε σχήμα 4-4-2 με τον Χαρούς ως τερματοφύλακα και το δίδυμο Σίλντεφελντ-Ντουγκλάο στο κέντρο της άμυνας. Πράνιτς και Μπανταλόφσκι υπερασπίστηκαν τα άκρα, ενώ στη μεσαία γραμμή βρέθηκαν οι Βίκτορ και Σιβού με τους Παλάνκα και Καλό ως ακραίους επιθετικούς. Στη γραμμή κρούσηςήταν οι Άλβες και Καμαρά.

Το συγκρότημα του Ρόνι Λέβι πήρε προβάδισμα μόλις στο 6ο λεπτό με τον Άλβες, έπειτα από γύρισμα του Καμαρά. Ο Βραζιλιάνος ζευγάρωσε τα προσωπικά του γκολ και της Ανόρθωσης στο 52ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Η Πάντεφ αντέδρασε και με γκολ στο 590 και 62ο λεπτό έφθασε στην ισοφάριση. Ο Γκάντσεφ αγωνίστηκε για ένα 20λεπτο αντικαθιστώντας τον Παλάνκα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Βίκτορ έγινε αλλαγή στο 20΄ και την θέση του πήρε ο Οικονομίδης.

Χαρούς, Πράνιτς(77΄ Πηλέας), Ντουγκλάο, Σίλντεφελντ, Μπανταλόφσκι(60΄ Μακαρόφ), Βίκτορ(20΄ Οικονομίδης), Σιβού, Καρλίτος(44΄ Ματθαίου), Παλάνγκα(70΄ Γκάντσεφ), Άλβες(60΄ Ράγιος), Καμαρά.