29 Μαρτίου, 2024
  • 29 Μαρτίου, 2024

Κέρδισε με γκολ του Λόπες η Ομόνοια

By on 24 Ιουλίου, 2017 0 794 Views

Η Ομόνοια επικράτησε με 1-0 της Χάποελ Τελ Αβίβ, στο δεύτερο της φιλικό επί Πολωνικού εδάφους. Σκόρερ για τους «πράσινους» ήταν ο Λόπες μόλις στο δεύτερο λεπτό με κοντινή προβολή, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Μαργκάσα.

Ο Πάμπος Χριστοδούλου παρέταξε την ομάδα του με 4-4-2. Ο Παναγή ήταν κάτω από το τέρμα, οι Δημητρίου, Κατελάρης, Φραγκέσκου και Μαργκάσα ήταν στην άμυνα, οι Σοάρες και Κανού ήταν στη μεσαία γραμμή, στα άκρα οι Χριστοφή και Γκονζάλες και στην κορυφή δίδυμο οι Λόπες και Νταρμπισάιαρ.

Το φιλικό παιχνίδι είχε διάρκεια 70 λεπτά (δύο 35λεπτα). Επόμενο φιλικό για την Ομόνοια απέναντι στην δεύτερη ομάδα της Λεχ Πόζναν.

Αναγκαστική ήταν η αλλαγή του Κύπρου στο 70ο λεπτό, τραυματίστηκε 15 λεπτά μετά που πέρασε στον αγωνιστικό χώρο.

Ομόνοια: Παναγή(55΄ Χριστοδούλου), Δημητρίου(63΄ Φιλιώτης), Μαργκάσα(49΄ Καντέ), Κατελάρης, Φραγκέσκου, Σοάρες(59΄ Τουρέ), Κανού(52΄ Μπρέβελντ), Χριστοφή(50΄ Αζίζ), Γκονζάλες(55΄ Κύπρου-70΄ Φιάκας), Λόπες(66΄ Κατσαντώνης), Ντάρμπισαιαρ.