• ΜΠΑΛΤΑΖΑΡ:Στην Κύπρο να πάιξουμε όπως στο β΄ημίχρονο

ΜΠΑΛΤΑΖΑΡ:Στην Κύπρο να πάιξουμε όπως στο β΄ημίχρονο

By on 13 Ιουλίου, 2017 0 1028 Views

Ο τεχνικός της ΑΕΛ, Μπρούνο Μπαλταζάρ, σημείωσε στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα με την Προγκρέ, πως έμεινε ευχαριστημένος μόνο από το αποτέλεσμα.

Αναλυτικά:

«Είμαι ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα πάρα από την εμφάνιση. Περίμενα δυνατό ξεκίνημα από την Προγκρέ και αυτό έγινε. Σε αντίθεση στο πρώτο μέρος που δεν ήμασταν καλοί, είχαμε 2-3 καλές προσπάθειες για γκολ. Στο ημίχρονο τους μίλησα και είπα ότι με έτσι εμφάνιση δεν μπορούμε να κερδίσουμε. Στο δεύτερο κυριαρχήσαμε, πετύχαμε ένα γκολ και είχαμε πολλές ευκαιρίες. Τελειώνοντας, δεν έμεινα ευχαριστημένος από την εμφάνιση αλλά μόνο το αποτέλεσμα. Στην Κύπρο δεν πρέπει να έχουμε την εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου. Πρέπει να έχουνε την ίδια απόδοση όπως στα παιχνίδια με Σεντ Τζόζεφς και στο δεύτερο σήμερα. Ο κόσμος ήταν ένα μικρό Τσιρειο σήμερα και τους ευχαριστούμε για την στήριξη τους».