29 Μαρτίου, 2024
  • 29 Μαρτίου, 2024

Ισόπαλο 3-3 το ΑΠΟΕΛ στο πρώτο φιλικό

By on 27 Ιουνίου, 2017 0 972 Views

Το δεύτερο φιλικό του ΑΠΟΕΛ στην Πολωνία δεν ανέδειξε νικητή αφού οι πρωταθλητές συμβιβάστηκαν στο 3-3 με την πρωταθλήτρια της β΄ κατηγορίας της χώρας, Σταντέτσια.

Ο Μίκαελ Ποτέ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για το ΑΠΟΕΛ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μόλις στο8ο λεπτό, μετά από ανατροπή του Μπερτόλιο. Οι Πολωνοί ανέβασαν στροφές και μέσα σε ένα 20λεπτο σημείωσαν τρία γκολ! Το ΑΠΟΕΛ αντέδρασε και στα τελευταία στάδια του αγώνα έφερε το ματς στα ίσα. Αρχικά στο 87΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Εμπεσίλιο και ακολούθως στο 90΄με γκολ του Ντε Καμάργκο.