Φιλική νίκη της Εθνικής Παίδων U15 επί της Βουλγαρίας με 4-1

By on 3 Μαΐου, 2017 0 953 Views

Η Εθνική μας όπως παρατάχθηκε στο σημερινό αγώνα.
———–

Διεθνής φιλική νίκη της Εθνικής μας ομάδας των Παίδων επί της Βουλγαρίας σε αγώνα που έγινε στη Σόφια. 4-1 το σκορ για την Εθνική μας η οποια σκόραρε και τα τέσσερα τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ είχε βρεθεί πίσω στο σκορ στο 1ο ημίχρονο.

Στο χρονικό αυτό διάστημα η Κύπρος πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και στο τέλος οι νεαροί διεθνείς μας πανηγύρισαν τη μεγάλη διεθνή νίκη που πέτυχαν.

Ο Νικόλας Νεοκλέους συνέχισε το σερί σκοραρίσματος του με την Εθνική (είχε σκοράρει 4 φορές στο πρόσφατο διεθνές τουρνουά στην Αρμενία) και με δύο τέρματα στο 41′ και στο 46′ μετέτρεψε το 1-0 υπέρ της Βουλγαρίας σε 1-2 υπέρ της Κύπρου στα πρώτα έξι λεπτά του Β’ ημιχρόνου.

Στο 56′ ο Χρίστος Βενιζέλος πέτυχε το τρίτο τέρμα της Εθνικής μας για να διαμορφώσει το τελικό 1-4 ο Κωνσταντίνος Γιωργαλλίδης στο 78′.

Βουλγαρία και Κύπρος θα αγωνιστούν και σε δεύτερο φιλικό την ερχόμενη Παρασκευή στις 16:00.

Κύπρος (Α. Τσολάκης): Μιχάλης Κυριάκου (63′ Ανδρέας Χατζηγαβριήλ), Μάριος Γεωργίου (57′ Κωνσταντίνος Γεωργαλλίδης), Αναστάσιος Χαραλάμπους (41΄Νικόλας Γεωργίου), Λούκας Καλογήρου, Στέλιος Ανδρέου, Νικόλας Νεοκλέους (68′ Ιωάννης Χατζηγιάννης), Χαράλαμπος Χαραλάμπους (41′ Ευάγγελος Ανδρέου), Χρίστος Βενιζέλος (56′ Χαράλαμπος Μιραλλάης), Παρασκευάς Ορφανίδης (57′ Ανδρέας Κόκκινος), Χαράλαμπος Μελαναρκιτης (63′ Χρίστος Ρωή Χρυσοστόμου), Ηρόδοτος Χριστοδούλου (68′ Νικόλας Κωνσταντίνου)