• 18 Απριλίου, 2024
  • Κρίστιανσεν:Με σκληρή δουλειά ξεφεύγουμε από τη δύσκολη κατάσταση

Κρίστιανσεν:Με σκληρή δουλειά ξεφεύγουμε από τη δύσκολη κατάσταση

By on 9 Απριλίου, 2017 0 857 Views

Ικανοποιημένος από τη νίκη του ΑΠΟΕΛ παρουσιάστηκε ο προπονητής της ομάδας, Τόμας Κρίστιανσεν.

«Ήταν σημαντική η αντίδραση σε ένα τόσο σημαντικό ντέρμπι όπως αυτό με την Ομόνοια. Προερχόμασταν από δύο κακά αποτελέσματα και κακές εμφανίσεις και ο μόνος δρόμος για να επανέλθουμε ήταν μέσα από τη δουλειά, να μπορέσουμε να δείξουμε αντίδραση, δέσμευση και νοοτροπία νικητή στο γήπεδο. Στο πρώτο ημίχρονο τα είχαμε όλα αυτά. Υπήρχαν στιγμές που παίξαμε όμορφο ποδόσφαιρο, ενώ δημιουργήσαμε και ευκαιρίες και για άλλα γκολ. Η ένταση στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε επίπεδο, όμως δείξαμε ότι μαθαίνουμε από τα λάθη μας ειδικά από το παιχνίδι με την ΑΕΚ, όταν χάσαμε το παιχνίδι και ενώ ήμασταν μπροστά στο σκορ με 1-0. Σήμερα ξέραμε πως θα διαβάσουμε την κατάσταση και μπόρεσε η ομάδα να το εφαρμόσει. Θέλω να αναφερθώ στο φροντιστή της ομάδας. Εύχομαι να είναι σύντομα μαζί μας. Όλοι στην ομάδα του ευχόμαστε καλή αποθεραπεία και θα τον δούμε σύντομα. Ευχαριστώ τον κόσμο που ήρθε στον γήπεδο. Ήταν σημαντική η υποστήριξη του, πιο σημαντική από ότι θα σκέφτονται οι ίδιοι. Καλή συνέχεια στην Ομόνοια» ανέφερε αρχικά.

Για την κριτική που έγινε στον ίδιο στα μέσω κοινωνικής δικτύωσης…

«Δεν τα διαβάζω αυτά. Πληροφορούμαι για αυτά που πρέπει. Με σκληρή δουλειά ξεφεύγουμε από τη δύσκολη κατάσταση».

Για την αύξηση της διαφοράς…

«Δεν σκέφτομαι τη διαφορά, αλλά την ομάδα μου και πως θα παίρνουμε τους βαθμούς της νίκης σε κάθε παιχνίδι. Δεν βλέπω τι κάνουν οι αντίπαλοι μας».