Like

Όλα τα φώτα στο <<Α. Παπαδόπουλος>>(Το σημερινό πρόγραμμα και τα δεδομένα στον Α΄ όμιλο

5 Μαρτίου, 2017
480 Views
0 Comments
Όλα τα φώτα στο <<Α. Παπαδόπουλος>>(Το σημερινό πρόγραμμα και τα δεδομένα στον Α΄ όμιλο

Το ΑΠΟΕΛ με τη νίκη του στο ντέρμπι πάει στην β΄ φάση από την πρώτη θέση ανεξάρτητα από τα σημερινά αποτελέσματα .Η Ανόρθωση επίσης ξέρει ότι θα είναι στην 6η θέση και η Ομόνοια στην 5η και η ΑΕΛ την 4η.Ωστόσο τα σημερινά αποτελέσματα θα κρίνουν και την 2η θέση. Ο Απόλλωνας με νίκη επί της Ανόρθωσης θα τερματίσει 2ος ενώ με ισοπαλία ή ήττα θα περάσει τρπίτος νοουμένου ότι η ΑΕΚ θα νικήσει την Αναγέννηση. Η ΑΕΛ υποδέχεται τον Ερμή και θέλει τη νίκη που ναι μεν δεν θα την ανεβάσει πιο ψηλά από την 4η θέση όμως θα πλησιάσει πιθανόν την 3η θέση και θα αυξήσει την διαφορά από την 5η Ομόνοια .Με αυτά τα δεδομένα το παιγνίδι Ανόρθωσης –Απόλλωνα συγκεντρώνει το γενικό ενδιαφέρον σήμερα αφού θα καθορίσει την 2η θέση αλλά και την διαφορά που θα έχει στην κορυφή το ΑΠΟΕΛ που είναι σε θέση οδηγού.

Σάββατο 4 Μαρτίου
ΑΕΖ – Δόξα Κατωκοπιάς 0-4

ΑΠΟΕΛ – Ομόνοια 2-1

Νέα Σαλαμίνα – Καρμιώτισσα 1-2

Άρης – Εθνικός Άχνας 3-1
Κυριακή 5 Μαρτίου

16:00 Ανόρθωση – Απόλλωνας (Cytavision Sports 1)

17:00 ΑΕΛ – Ερμής Αραδίππου (Cytavision Sports 7)

18:00 ΑΕΚ – Αναγέννηση Δερύνειας (Cytavision Sports 2)

ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 26 19 5 2 62 16 62
2 ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 25 17 5 3 56 19 56
3 Α.Ε.Κ.ΛΑΡΝΑΚΑΣ 25 16 7 2 48 19 55
4 ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ 25 15 6 4 39 20 51
5 ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 26 15 5 6 56 37 50
6 ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ 25 10 8 7 39 27 38
7 ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 25 9 5 11 33 40 32
8 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ 26 8 7 11 22 33 31
9 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8 6 12 42 46 30
10 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ 26 7 6 13 30 53 27
11 ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 26 6 6 14 30 52 24
12 ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ 26 5 5 16 20 38 20
13 ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ 26 1 8 17 20 63 11
14 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ 25 0 7 18 18 52 7
Με την ολοκλήρωση των σημερινών αγώνων θα ξεκαθαρίσει και το πρόγραμμα των αγώνων της β΄ φάσης στον Α΄ομιλο.
Οι εκκρεμότητες αφορούν Απόλλωνα και ΑΕΚ .
Αναλυτικά το πρόγραμμα με τα υφιστάμενα δεδομένα:

1η αγωνιστική 11-12/03 : Ανόρθωση – ΑΠΟΕΛ, 2η – Ομόνοια, ΑΕΛ – 3η

2η αγωνιστική 18-19/03: Ομόνοια – Ανόρθωση, ΑΠΟΕΛ – ΑΕΛ, 2η – 3η

3η αγωνιστική 1-2/04: Ανόρθωση – ΑΕΛ, 2η – ΑΠΟΕΛ , Ομόνοια – 3η

4η αγωνιστική 8-9/04: ΑΠΟΕΛ – Ομόνοια, ΑΕΛ – 2η , Ανόρθωση – 3η

5η αγωνιστική 12-13/04: 3η – ΑΠΟΕΛ, 2η – Ανόρθωση, Ομόνοια – ΑΕΛ

6η αγωνιστική 22-23/04: ΑΠΟΕΛ – Ανόρθωση, Ομόνοιας – 2η, 3η – ΑΕΛ

7η αγωνιστική 29-30/04: Ανόρθωση – Ομόνοια, ΑΕΛ – ΑΠΟΕΛ, 2η – 3η

8η αγωνιστική 6-7/05: ΑΕΛ – Ανόρθωση, ΑΠΟΕΛ – 2η , 3η – Ομόνοια

9η αγωνιστική 13-14/05: Ομόνοια – ΑΠΟΕΛ, 2η – ΑΕΛ, 3η – Ανόρθωση

Comments are closed.