• ΔΙΕΘΝΗ
  • Ισπανικό «ντου» για τίτλο! (αποτελέσματα)

Ισπανικό «ντου» για τίτλο! (αποτελέσματα)

By on 25 Φεβρουαρίου, 2017 0 856 Views

Την διαφορά ασφαλείας από τους διώκτες της διατήρησε η Τσέλσι. Παρότι η Σουόνσι πάλεψε για την ζημιά στο Λονδίνο, οι «μπλε» δεν την… πάτησαν κι επέστρεψαν στις νίκες με σκορ 3-1.

Το σκορ για την ομάδα του Κόντε άνοιξε ο Σεσκ Φάμπρεγκας στο 19ο λεπτό, όμως οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο φινάλε του ημιχρόνου με όμορφη κεφαλιά του Γιορέντε (45+2’). Η Τσέλσι πίεσε στο δεύτερο 45λεπτο και τελικά βρήκε τη λύση με τον Πέδρο στο 72’. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε με κοντινό πλασέ στο 84ο λεπτό ο Ντιέγκο Κόστα.

Πήρε το «εξάποντο» παραμονής η Κρίσταλ Πάλας. Οι «αετοί» επικράτησαν 1-0 κόντρα στην Μίντλεσμπρο και πήραν μεγάλη βαθμολογική ανάσα. Σούπερ για την ομάδα του Άλαρνταϊς ήταν ο Λούκα Μιλιβόγεβιτς, που ξεκίνησε βασικός και αγωνίστηκε σε ολόκληρο το 90λεπτο.

Πλήγωσε τον Μόγες η Έβερτον στην επιστροφή του στο «Goodison Park». Τα «ζαχαρωτά» αν και δυσκολεύτηκαν απέναντι στην Σάντερλαντ επέστρεψαν στις νίκες επικρατώντας με σκορ 2-0 και ξαναμπήκαν δυναμικά στην μάχη της Ευρώπης.

Την ευκαιρία να επιστρέψει στις νίκες έχασε η Χαλ του Μάρκο Σίλβα, που παρότι προηγήθηκε δεν κατάφερε να φτάσει στο «τρίποντο» απέναντι στην Μπέρνλι, που έφυγε με τον βαθμό (1-1). Νίκη με ανατροπή για την Γουέστ Μπρομ με σκορ 2-1 κόντρα στην Μπόρνμουθ.