• 29 Μαρτίου, 2024
  • ΠΑΜΠΟΣ:Τιμή για την Κύπρο να βλέπουν τέτοια παιχνίδια οι φίλαθλοι.

ΠΑΜΠΟΣ:Τιμή για την Κύπρο να βλέπουν τέτοια παιχνίδια οι φίλαθλοι.

By on 12 Φεβρουαρίου, 2017 0 1230 Views

Ο Πάμπος Χριστοδούλου μετά το 1-1 στο Τσίρειο τόνισε ότι στο τέλος απονεμήθηκε δικαιοσύνη εκθιάζοντας το παιγνίδι που έγινε.
“Έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι από δυο πολύ καλές ομάδες που είναι αποδεκτό από όλους ότι παίζουν πολύ καλό ποδόσφαιρο. Στα πρώτα 10-15 λεπτά δεν μπήκαμε καλά, η ΑΕΚ κρατούσε μπάλα και σκόραρε. Στην συνέχεια κυριαρχήσαμε. Χάσαμε ευκαιρίες απέναντι σε μια διαβασμένη ομάδα. Ανάμεσα σε δυο πολύ μεγάλες ομάδες, οι λεπτομέρειες θα έφερναν το αποτέλεσμα. Και στο δεύτερο μέρος η ομάδα πίεσε τον αντίπαλο, είχαμε ευκαιρίες. Από ατυχία δεν καταφέραμε να σκοράρουμε πιο γρήγορα. Εκεί που εμείς πιέζαμε, ο αντίπαλος ήταν πολύ επικίνδυνος και θα μπορούσαμε να δεχθούμε δεύτερο γκολ. Τα παιδιά ηταν πολύ σοβαρά και εκεί που επιτεθόμασταν, ήμασταν πολύ σωστοί και στην αμυντική λειτουργεία. Πριν το παιχνίδι δεν θα ήμουν ευχαριστημένος με τον ένα βαθμό αλλά στο τέλος ήρθε δικαιοσύνη με το γκολ. Αν έμπαινε πιο νωρίς ίσως να ήταν διαφορετικά τα πράγματα. Είναι τιμή για την Κύπρο να βλέπουν τέτοια παιχνίδια οι φίλαθλοι. Συγχαρητήρια στους παίκτες μου, ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο που ήταν ο 12ος παίκτης”.