• Το ΘΟΙ πήρε πίσω το δώρο …Κέρδισε και τον Ολυμπιακό!(Όλα τα αποτελέσματα Β΄κατηγορίας)

By on 4 Φεβρουαρίου, 2017 0 1413 Views

Μεγάλο «διπλό» για το ΘΟΪ Λακατάμιας που την περασμένη βδομάδα κέρδισε την Ένωση αλλά σήμερα πήρε πίσω το δώρο από τον Ολυμπιακό κερδίζοντας τον με 3-2 στο Μακάρειο και δείχνει πως βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση. Νίκη για την πρωτοπόρο Αλκή, σημαντική νίκη και για ΕΝΑΔ και ήττα για τον Οθέλλο που τον αφήνει μακριά από τις θέσεις νόδου.

Όλα τα αποτελέσματα:

Η πρωτοπόρος Αλκή Ορόκλινη πέρασε νικηφόρα από την Παρεκκλησιά κερδίζοντας με 1-0 την τοπική ομάδα.

Στο 35′ η Αλκή έχασε πέναλτι με τον Παπαθανασίου και άνοιξε τελικά το σκορ στο 72΄με τον Σεμέδο Γουίλι.

*Στο Μακάρειο Στάδιο το ΘΟΪ Λακατάμιας νίκησε με 3-2 τον Ολυμπιακό.

Στο 7ο λεπτό το ΘΟΪ άνοιξε το σκορ με τον Θανέλλα Ταξιάρχη και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Κωνσταντίνο Σαμάρα στο 29ο λεπτό.

Στο 50′ ο Σιαπάνης έδωσε εκ νέου προβάδισμα στο ΘΟΪ Λακατάμιας και ο Ανδρέας Ασσιώτης ισοφάρισε στο 70ο λεπτό και στο 76′ ο Νάντο πέτυχε το 3-2 για τη φιλοξενούμενη ομάδα.

ΕΝΑΔ – Ακρίτας2-1Σημαντική νίκη για την ΕΝΑΔ στο ντέρμπι της Πάφου. Στο 43′ ο Φερέϊρα άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και στο ξεκίνημα του δεύτεορυ ημιχρόνου ο Ετουάρντο πέτυχε το 2-0. Ο Ακρίτας μείωσε στο 71′ με τον Αγιδί.

ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ. – ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ 0-0

ΟΘΕΛΛΟΣ – ΑΣΙΛ 0-2