• 28 Μαρτίου, 2024
  • ΑΕΖ – ΑΕΛ: Κατέθεσε ανωτερότητα και πήρε εύκολη νίκη

ΑΕΖ – ΑΕΛ: Κατέθεσε ανωτερότητα και πήρε εύκολη νίκη

By on 4 Φεβρουαρίου, 2017 0 492 Views

Η ΑΕΛ κατέθεσε την ανωτερότητά της στο γήπεδο, και επικράτησε εύκολα της ΑΕΖ στο Παφιακό με 0-3, και ανέβηκε μόνη στη 2η θέση περιμένοντας το αυριανό ντέρμπι στο ΓΣΠ! Η ομάδα του Πάμπου Χριστοδούλου πήρε προβάδισμα στο σκορ με τον Νικολάου στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, με τους «γαλαζοκίτρινους» να καθαρίζουν το ματς στο δεύτερο ημίχρονο, σκοράροντας με τον Μέσκα στο 64’ και τον Αρουαμπαρένα στο 79’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Η ΑΕΛ έφτασε σε ακόμη μια νίκη εύκολα και δίκαια.
ΑΕΖ: Σοφρωνίου, Μαμμίδης, Σκόπλιακ, Παρασκευά (84′ Παναγιώτου), Χρίστου (46′ Παπαχριστοφόρου), Κατσής, Σοφρωνίου, Ντίμα (57′ Φελισιέν), Ανδρέου, Σεμέδο, Ποσίνκοβιτς.

ΑΕΛ: Ρομό, Αϊρόσα, Κυριάκου, Λαφράνς, Τζούνιορ, Νικολάου, Σαβανέ (83′ Μιτρέα) , Μέσκα, Μπλάνκο (72′ Γεωργιάδης), Πίτι, Αρουαμπαρένα (80′ Μαύρου).