• Η Ένωση κέρδισε και περιμένει…(Το σημερινό πρόγραμμα της Β΄ κατηγορίας)

Η Ένωση κέρδισε και περιμένει…(Το σημερινό πρόγραμμα της Β΄ κατηγορίας)

By on 21 Ιανουαρίου, 2017 0 968 Views

Στο πρωτάθλημα Β΄ κατηγορίας η Ένωση κέρδισε ψες 2-1 τον ΑΣΙΛ και ελπίζει σε απώλειες των άλλων διεκδικητών της τρίτης θέσης  που αγωνίζονται σπημερα.

Ο ΑΣΙΛ ήταν αυτός που χαμογέλασε πρώτος στο παιχνίδι και μάλιστα σχετικά νωρίς μιας και ο Ανδρέας Πιτταράς κατάφερε να δώσει προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 26΄. Το υπέρ τους σκορ το κράτησαν μέχρι το ημίχρονο οι «κιτρινόμαυροι» όμως με το ξεκίνημα της επανάληψης ήρθε η ισοφάριση. Συγκεκριμένα στο 48΄ ο Τροιτέιρο έφερε το παιχνίδι στα ίσα και έδωσε νέο ενδιαφέρον βάζοντας την ομάδα του Παραλιμνίου ξανά στο παιχνίδι. Τη νίκη στους «βυσσινί» την χάρισε τελικά ο Θωμάς Τσίτας ο οποίος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 52΄ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

ΕΝΩΣΗ: Βαλβέρδε, Μέρτακκας, Κατσιατής (80΄ Φίλγκειτ), Τροιτέιρο (55΄ Ιωσηφίδης), Κοσμά, Τσίτας, Πιερέττης, Κουμής Μούσιης, Λαίφης, Κωνσταντίνου (75΄ Ιωάννου)

ΑΣΙΛ: Ζαχαριουδιού, Κυριάκου (50΄ Θεοδώρου), Μιχαήλ, Παύλου, Μπολμποσιάν, Καστάνας, Πιτταράς, Τοφιάς (60΄ Αντώνιου), Φρίνκου, Βελκόφ, Κουντουρέτης (75΄ Μάρκου)