• 27 Απριλίου, 2024
  • Κράτησε επαφή η ΑΕΚ (Δίκαιη νίκη με βελτιωμένη εμφάνιση)

Κράτησε επαφή η ΑΕΚ (Δίκαιη νίκη με βελτιωμένη εμφάνιση)

By on 14 Ιανουαρίου, 2017 0 1265 Views

Η ΑΕΚ δίκαια κέρδισε τη Ν. Σαλαμίνα 2-0 και ακολουθεί από κοντά το ΑΠΟΕΛ ελπίζοντας ότι θα επανέλθει στην κορυφή…Η ομάδα της Λάρνακας ήταν καλύτερη σε όλο τον αγώνα και όταν βρήκε το δρόμο για τα δίκτυα λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου έκανε πιο εύκολα τα πράγματα και έγιναν ευκολότερα όταν ο Άντονιτς της Ν. Σαλαμίνας νωρίς στο β΄ ημίχρονο αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη και έτσι χωρίς δυσκολία η ΑΕΚ εδραίωσε τη νίκη της με δεύτερο γκολ θυμίζοντας κάτι από το καλό της πρόσωπο δίνοντας ελπίδα στον κόσμο της ότι ξεπέρασε την κοιλιά στην απόδοση της η οποία της στέρησε την κορυφή.
Στο 40΄ μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή της Νέας Σαλαμίνας, ο Τρουγιόλς από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.
Στο 73΄ ΓΚΟΛ από κάθετη πάσα του Λαρένα ο Τρισκόφσκι, έκανε το πλασέ στέλνοντας την μπάλα στα δίκτυα σημειώνοντας το 2-0

ΑΕΚ: Μίνιο, Τρουγιόλς, Γκαρίδο, Μοϊσόφ, Καταλά, Λαρένα (88΄ Μαλόκου), Ακοράν (79΄ Εγγλέζου), Μπόλιεβιτς, Λαμπάν, Ορτίθ (90΄ Χαραλαμπίδης), Τρισκόφσκι

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Βεσελόφσκι, Τσαμπούρης, Τσίνα, Γκράσι, Άντονιτς, Σκοπελίτης, Τζούρτζουριτς (44΄ Νεάγκου), Αμπελάιρας, Μάτσι (56΄ Μπεμπέ), Κωνσταντίνου (70΄ Κούσουλος), Μακρίεφ

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Νικολάου Γιώργος (Σωτηρίου Μιχάλης – Νικήτα Στέλιος), 4ος Διαιτητής Αργυρού Μ. Ανδρέας, Παρατηρητής Διαιτησίας: Δημητρίου Ανδρέας

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Σκοπελίτης, Μπεμπέ

ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Άντονιτς(67΄)

ΓΗΠΕΔΟ: ΑΕΚ ΑΡΕΝΑ

ΘΕΑΤΕΣ: 2.500