• Λυτρωτής στο τέλος η χρυσή αλλαγή (Ο Αρτάμπε έδωσε τη νίκη στον Ερμή)

Λυτρωτής στο τέλος η χρυσή αλλαγή (Ο Αρτάμπε έδωσε τη νίκη στον Ερμή)

By on 4 Ιανουαρίου, 2017 0 1287 Views

Στον αγαπημένο του χρόνο ξανακτύπησε ο Ερμής και πήρε τη νίκη λυγίζοντας την Δόξα. Στις καθυστερήσεις όπως το έκανε πολλές φορές φέτος σκόραρε ο Ερμής και κέρδισε 1-0.Δράστης η χρυσή αλλαγή του Παναγιώτου. Ο Αρτάμπε μπήκε στο 84΄και στο 93΄πέτυχε το μοναδικό γκολ που έφερε τον Ερμή στην 6η θέση. Η Δόξα είχε τις δικές της ευκαιρίες και στο Α΄ ημίχρονο κρατούσε καλύτερα. Στο β΄ ημίχρονο ανέβηκε ο Ερμής και λυτρώθηκε στην τελευταία φάση του αγώνα.
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ντε Βρίισε, Μπάουμαν/Φοφανά, Μπεμπέτο.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Νεόφυτος Νεοφύτου

ΒΟΗΘΟΙ: Δώρος Τούρος, Κυριάκος Κυριάκου

ΕΡΜΗΣ: Νουρεντινόσκι, Ντε Μέλο (90΄ Λίλλης), Ντε Βρίισε, Μπενγκά, Μαϊσουράτζε, Μασίνουα, Χριστοφή, Χριστόφ, Μαρτίνιουκ, Μπάουμαν (84΄ Αρτάμπε), Αλεξίου (44΄ Ντα Σίλβα).

ΔΟΞΑ: Νέγκρι, Δημητρίου, Ρούντι, Ρεδόνδο, Κάστρο (74΄ Εντμάρ), Γουίλσον, Αρετάς (50΄ Ρίβας), Λεονάρντο, Φοφανά (84΄ Μάρκες), Πόλο, Μπεμπέτο.