• Βαντερμπίστ:Οι λεπτομέρειες δεν μας άφησαν να πάρουμε κάτι

Βαντερμπίστ:Οι λεπτομέρειες δεν μας άφησαν να πάρουμε κάτι

By on 22 Δεκεμβρίου, 2016 0 1383 Views

Στην καλή παρουσία του Άρη κυρίως στο δεύτερο μέρος στάθηκε ο τεχνικός της «Ελαφράς Ταξιαρχίας», Φρέντερικ Βαντερμπίστ.

«Είμαι απογοητευμένος από το αποτέλεσμα, όχι από τον τρόπο που παίξαμε. Τις τελευταίες 4-5 εβδομάδες που είμαι εδώ η ομάδα προσπαθεί να παίζει από πίσω. Σήμερα προσπαθήσαμε να είμαστε πιο οργανωμένοι και δοκιμάσαμε μακρινές μπαλιές. Είδα ένα πολύ καλό Άρη αγωνιστική αλλά και σε θέματα φυσικής κατάστασης. Οι λεπτομέρειες δεν μας άφησαν να πάρουμε κάτι. Το πρώτο ημίχρονο δεν είχαμε κάποια φάση σε αντίθεση με το δεύτερο που είχαμε 2-3 καλές ευκαιρίες να γυρίσουμε το ματς. Αν ήμασταν λίγο πιο τυχεροί θα μπορούσαμε να πάρουμε το βαθμό της ισοπαλίας. Εύχομαι καλή συνέχεια στην Ανόρθωση και καλά Χριστούγεννα σε όλους».