• Ισόπαλο 2-2 το ντέρμπι .Ξέφυγε η Αλκή ,πλησίασε ο Οθέλλος

Ισόπαλο 2-2 το ντέρμπι .Ξέφυγε η Αλκή ,πλησίασε ο Οθέλλος

By on 10 Δεκεμβρίου, 2016 0 1260 Views

——————————–

Φινάλε πρώτου γύρου στο Πρωτάθλημα Β’ Κατηγορίας και το σκηνικό της κορυφής παραμένει σταθερό.

Η πρωτοπόρος Αλκή πέρασε νικηφόρα και από τη Λακατάμια κερδίζοντας το ΘΟΪ με 1-0 από γκολ που σημειώθηκε στο 69’ από τον Σεμέδο Γουίλλι και μεγάλωσε περισσότερο τις αποστάσεις από τις ομάδες που ακολουθούν.

Η αυλαία άνοιξε χθες με το ισόπαλο 1-1 της Ένωσης με την Αγία Νάπα.

*Στο Μακάρειο Στάδιο Ολυμπιακός – Πάφος έμειναν στο ισόπαλο 2-2 που διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Πατουλέα στο 6ο λεπτό.

Στο 36’ ο Τόρες ισοφάρισε για τον Ολυμπιακό και στο 38’ ο Πατουλέα έδωσε ξανά προβάδισμα στην Πάφο.

Στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο Τόρες ισοφάρισε σε 2-2.

*Στην Αθηαίνου ο Οθέλλος επικράτησε με 2-0 της Ένωσης Νέων Παρεκκλησιάς και έφτασε στους 23 βαθμούς.

Στο 35’ ο Μοράν άνοιξε το σκορ για τον Οθέλλο και στο 51’ ο Κωνσταντίνου διαμόρφωσε το 2-0.

*Η Ομόνοια Αραδίππου αναδείχτηκε ισόπαλη 0-0 με την ΕΝΑΔ. Οι γηπεδούχοι στο 79’ έχασαν πέναλτι με τον Αντώνη Παναγή.

*Μεγάλη εκτός έδρας νίκη του Ακρίτα Χλώρακας επί του ΑΣΙΛ με 2-0.

Ο Ταξιάρχης Θανέλλας με απευθείας κτύπημα φάουλ στο 6ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στον Ακρίτα και στο 81’ ο Γιώργος Νεοφύτου πέτυχε το 2-0.