Ιδανικό ξεκίνημα στο σπίτι της. Άνετα 4-0 τον Άρη

By on 17 Οκτωβρίου, 2016 0 1110 Views

Η εντεκάδα της ΑΕΚ στον ιστορικό, πρώτο αγώνα στο ΑΕΚ Αρένα.

——————-

Ιδανικό ξεκίνημα στο νέο, ιδιόκτητο της γήπεδο για την ΑΕΚ Λάρνακας.

Σε αγώνα για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta, νίκησε με 4-0 τον Άρη και με επτά νίκες σε επτά αγώνες, προηγείται στη βαθμολογία με 21 βαθμούς έναντι 19 του ΑΠΟΕΛ.

Ο Λαρένα με μακρινό σουτ έξω από την περιοχή, πέτυχε ένα πολυ ωραίο τέρμα, το πρώτο στο νέο γήπεδο της ΑΕΚ, ανοίγοντας το σκορ στο 10ο μόλις λεπτό.

Άλλα δύο τέρματα από τον Αντρέ Άλβες πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, έδειξαν από νωρίς πιο θα είναι ο νικητής της αναμέτρησης. Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε από σουτ του Χουάν Τομάς στο 90ο λεπτό.

Ο Άρης παρέμεινε στην 13η θέση με 4 βαθμούς μετά από 7 αγώνες.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Νικόλας Αθανασίου.

ΒΟΗΘΟΙ: Ανδρέας Π. Ανδρέου, Ανδρέας Μιχαηλίδης.

ΑΕΚ: Μίνιο, Καταλά, Λαρένα(62΄ Εγγλέζου), Ακοράν, Άλβες, Τομάς, Τρισκόφσκι(78΄ Χαραλαμπίδης), Ορτίθ, Μουρίγιο(46΄ Μοϊσόφ), Γκαρίδο, Λαμπάν.

ΑΡΗΣ: Γκολζ, Ευσταθίου, Παντίδος, Παχίπης, Φράγκος, Σκούρτης(46΄ Ονίλο), Μάρτινς, Θεοφίλου, Αντωνίου(58΄ Μουκάνζα, 65΄ Παναγή), Κυριάκου, Γιούσεφ.